Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Tokio, kilkanaście osób zostało rannych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W dniu dzisiejszym, na pacyficznym wybrzeżu Japonii doszło do silnego trzęsienia ziemi. Wstrząsy osiągnęły magnitudę 6 stopni w skali Richtera, a epicentrum znajdowało się bardzo blisko Tokio.

 

Wstrząsy wystąpiły na styku obecnych pod dnem morskim uskoków tektonicznych. Najbliżej epicentrum, bo w odległości 28 km, znajdowało się miasto Ito. Wstrząsy były też blisko stolicy Japonii, Tokio. Metropolia znajduje się 98 km od miejsca wystąpienia trzęsienia.

 

Głębokość wstrząsów była dosyć znaczna, bo zlokalizowano je około 155 km pod dnem morskim. Mimo to istnieją doniesienia, że w Tokio kołysały się budynki i co najmniej 17 osób zostało rannych.

Wiadomo również o perturbacjach jakich doświadczył transport lokalny. Stanęło wiele pociągów, które potem docierały z opóźnieniem. Japońska stolica jest dosyć dobrze przygotowana na wystąpienie zjawisk sejsmicznych. Wiele z budynków jest wyposażonych w specjalne zawory odcinające dopływ gazu na wypadek wystąpienia silniejszych wstrząsów.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika darek1

 W 2011 naukowcy przewidywali

 W 2011 naukowcy przewidywali , że prawdopodobieństwo wystąpienia trzęsienia ziemi po trzech latach na tym obszarze wzrośnie do 100%. Minęło trzy lata , jeden miesiąc i powtórka. Ciekawe czy wydobyli już wszystkie pręty z uszkodzonych elektrowni bo jeśli się nie wyrobią przed następnym trzęsieniem ziemi to mogiła.

Skomentuj