Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Indonezji. Wystosowano ostrzeżenia przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

W obrębie Morza Moluckiego, w pobliżu Indonezji, doszło do silnego trzęsienia ziemi. Wystąpiło ono 7 lipca o 15:08 czasu uniwersalnego, a magnituda wstrząsu osiągnęła niemal 7 stopni w skali Richtera. W związku z tym ogłoszono ostrzeżenie przed tsunami.

Epicentrum trzęsienia, do którego doszło wczoraj wieczorem czas europejskiego znajdowało się 130 km od indonezyjskiej wyspy Ternate. Wstrząs wystąpił na głębokości około 30 km pod morskim dnem.

 

Na wyspie Ternate, chwilę po trzęsieniu ziemi ogłoszono alarm przeciwko tsunami. Spowodowało to panikę wśród mieszkańców.  Wielu z nich nie czekając na rozwój wypadków podjęła próby ucieczki w wyżej położone regiony wyspy.

Jednak ostatecznie, mimo dość dużej skali tego trzęsienia ziemi, do powstania niszczących fal nie doszło i ostatecznie wycofano ostrzeżenie przed ich nadejściem.Prawdopodobnie było to poziome, a nie pionowe przesunięcie dna, dlatego nie doszło do powstania niszczących fal tsunami.


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj