Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Indonezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W okolicy Indonezji doszło do silnego wstrząsu sejsmicznego. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy czasu polskiego. Nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

 

Epicentrum znajdowało się na Morzu Banda i było zlokalizowane 351 km na północny wschód od stolicy Timoru Wschodniego, Dili. Głębokość zjawiska była dosyć niewielka, ponieważ zlokalizowano je 10 do 12 km pod dnem morskim.

Z dostępnych informacji wynika, że trzęsienie nie wywołało poważnych zniszczeń i raczej nie miało istotnego wpływu na mieszkańców wysp Timor i Papua Nowa Gwinea, które były najbliżej.

 

Obszar znajdujący się w okolicy Morza Banda jest bardzo aktywny sejsmicznie. W tym roku doszła już tam do trzęsienia ziemi w indonezyjskiej prowincji Aceh, które miało magnitudę 6,1 w skali Richtera i spowodowało śmierć 35 osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mlodyrob

Jest sporo racji w tym ze

Jest sporo racji w tym ze aktywnosc słonca ma wpływ na skorupe ziemską wystarczy porównac wykresy wybuchów na słoncu(m,x) i mielismy trzesienie ziemi.Trwa przebiegunowanie słonca moze ta aktywnosc wulkaniczna jest tego efektem.

Portret użytkownika lumen

nie sądze by słońce było

nie sądze by słońce było jedyną przyczyną występowania trzęsień na ziemi.
komety wracają cyklicznie ale czy ktoś sie zastanowił co je nakierowuje w strone słońca ?
2 gwiazdy grają w paletki kometami z tym że jedna jest małym brązowym karłem która sie zbliżyła do słońca i mamy wzrost ocieplenia na wszystkich planetach i aktywność wulkaniczną na ziemi

Nie ważne jak piękna jest teoria, nie ważne kto ją wypowiedział, jeżeli jest niezgodna z eksperymentem jest błędna.

 

Skomentuj