Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Gwatemali

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pacyficzny Pierścień Ognia nadal pozostaje niespokojny. Tym razem do silnego trzęsienia ziemi doszło w Gwatemali. Magnituda wstrząsów wyniosła 6,6 stopni w skali Richtera. Ze względu na sporą głębokość zjawiska doszło do pewnych zniszczeń i utrudnień komunikacyjnych w okolicy epicentrum.

 

Według instytutów geofizycznych wstrząsy wystąpiły na głębokości około 87 kilometrów pod ziemią. Miejsce zdarzenia znajduje się w okolicy zbiegu kilku płyt tektonicznych. Wstrząsy były odczuwalne w wielu okolicznych miejscowościach. Najbliżej od epicentrum, bo jedynie w odległości 5 km, znajdowało się miasto Ciudad Tecun Uman w Gwatemali.

Trzęsienie było też odczuwalne w stolicy. Zjawisko spowodowało również masowe przerwy w dostawach elektryczności na terenie praktycznie całego kraju. Służby ratunkowe zgłosiły zniszczenia wielu budynków mieszkalnych w mieście. Są też doniesienia o osuwiskach ziemi w tym jednym, które zablokowało lokalną drogę szybkiego ruchu. Wstrząsy zanotowano również w sąsiednim Salwadorze i w Meksyku. Brak na ten moment doniesień o problemach wynikłych w jego wyniku, do których doszło w tych krajach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj