Silne trzęsienie ziemi w Peru o magnitudzie 7,0 w skali Richtera

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011qosk

Bardzo silne trzęsienie ziemi miało miejsce w Peru. Magnituda wstrząsów zależnie od agencji geologicznej szacowana jest na 6,8 do 7,0 w skali Richtera. 

 

Trzęsienie miało miejsce w odległym regionie Amazonii. Drżenie budynków biurowych wyczuwalne było nawet daleko w stolicy, choć nie było raportów o obrażeniach lub uszkodzenie.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu miasta Pucallpa, która leży około 600 km od Limy, w słabo zaludnionych środkowo-wschodniej części kraju w pobliżu brazylijskiej granicy.

"Nie ma doniesień o uszkodzeniach domów, były za to problemy z łącznością telefoniczną," powiedział Guillermo Alvizuri, dyrektor ds. operacyjnych w Narodowym Instytucie Obrony Cywilnej.

Głębokość trzęsienia to około 145 km a to oznacza, że poważne uszkodzenie były mniej prawdopodobne.

Świadkowie w Cruzeiro do Sul, jednym z brazylijskich miast najbliżej epicentrum, powiedzieli, że nie ma raportów poważnych szkód lub obrażeń po tej stronie granicy.

Rzecznik straży pożarnej w mieście powiedział, że nie było jeszcze telefonów alarmowych i wydaje się mało prawdopodobne, aby trzęsienie ziemi mogło spowodować poważne szkody.

Nelson Liano, dziennikarz, któy był w supermarkecie w Cruzeiro do Sul, powiedział, że niektóre towary pospadały z półek. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika arimasu

Rendez-vous z Elenin 26 lip

Rendez-vous z Elenin26 lip 2011Kiedy jakiś obiekt zostanie zaobserwowany w przestrzeni kosmicznej, pierwszą rzeczjaką dokonuje średnio wyszkolony astronom jest określenie jego orbity.Aby tego dokonać wystarczą trzy obserwacje takiego obiektu.W kierunku Ziemi zbliża się kometa Elenin, której obserwacji dokonano już ponad 3 tys. razy,ale informacje na jej temat nadal są sprzeczne....Comments on “Rendez-vous z Elenin”#Koncept nosiciela informacji od przedpotopowych cywilizacji w postaci tak nietrwałego ciała kosmicznego ina dodatek mającego orbitę hiperboliczną jak kometa Elenin to kompletny absurd.Jakich energii należałoby użyć, jakiego sprzętu, by tak wielkiemu ciału kosmicznemu nadać odpowiedniąprędkość i trajektorię ?!...http://nowaatlantyda.com/2011/07/26/rendez-vous-z-elenin/

Portret użytkownika arimasu

VAV ELAdministrator  

VAV ELAdministrator    Wysłany: Pon Mar 21, 2011 23:18        http://niewiarygodne.pl/k...ml?ticaid=5bfd0fragment:Cytat:Bardzo poważna deklaracja, która wiele osób pozostawiła bez złudzeń padła w 1997 r. Właśnie wtedy William Cohen - ówczesny sekretarz obrony powiedział, że niektóre państwa mogą uskuteczniać prace nad systemem umożliwiającym wywoływanie trzęsień ziemi oraz innych kataklizmów, a także anomalii pogodowych."Inni włączają się nawet w prace nad odmianą eko-terroryzmu, który pozwala na modyfikację klimatu, inicjację trzęsień ziemi czy powodowanie erupcji wulkanów poprzez zdalne uruchomienie fal elektromagnetycznych" - powiedział polityk.Co ciekawe wypowiedź, która odbiła się szerokim echem w kręgach ludzi zaangażowanych w tropienie wariantywnych mechanizmów rządzących światem, została wówczas autoryzowana przez Williama Cohena._________________http://www.youtube.com/watch?v=RM8buuZJXGI#        ZGGWysłany: Wto Mar 22, 2011 00:40        Poczekajcie cierpliwie ,to wylezie tak jak z WTC._________________Nie kradnij. Rząd nie lubi konkurencji....http://davidicke.pl/forum/czarne-projekty-zaawansowane-technologie-top-secret-f16.html

Portret użytkownika szaman

anomalie pogodowe trzensienia

anomalie pogodowe trzensienia siemi i temperatura na danym terenie maja ze soba scisly zwiazek w ciagu 36 godzin w europie zatrzesie, jutro ma byc ponad 30 C wiec harpik pracuje na full od paru dni bo na atlantyku cos sie dzieje, wlasnie tam ida fronty pogodowe na europe i ameryke.

Portret użytkownika devoratus

Japończycy monitorują

Japończycy monitorują ektywność HARP'a - są wykresy w necie.
Magnetosfera się uspokoiła, więc trzęsienia powinny osłabnąć na jakiś czas - chyba, że zależą jeszcze od czegoś innego.
 
W Polsce już wczoraj miało być 32. Jak na razie jest 20 i bardzo dobrze Smile

 

 

Portret użytkownika Mały

Arimasu takich trzęsień jest

Arimasu takich trzęsień jest full w Europie.Pamiętaj że obszar Turcji , Rumuni , Grecji itd to terenyaktywnie sejsmicznie. Jak będzie powyżej 6 to wtedy można powiedzieć że tociekawe. A tak takie do 3 to tylko pierdnięcia matki natury :)Ale podziw za wytrwałość.Pozdro Smile

Klikając codziennie  Pajacyka pomagasz Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. ">http://www.pajacyk.pl==self==null]

Strony

Skomentuj