Silne trzęsienie ziemi w okolicy wybrzeża Japonii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podaje Japan Meteorological Agency (JMA) w okolicy wysp Ryukyu doszło do silnego trzęsienia ziemi. Wystąpiło ono 2 marca 2014 roku około 20:11 czasu uniwersalnego i osiągnęło magnitudę 6,6 w skali Richtera.

 

Epicentrum było zlokalizowane 110 km od Nago 127 km od Okinawy. Japońscy specjaliści wykluczyli możliwość wystąpienia tsunami.

W promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 30 tysięcy osób. Mieszkańcy okolic twierdzą, że trzęsło całkiem mocno i zaskakująco nie ma uszkodzeń infrastruktury. Całe zdarzenie trwało relatywnie długo a ostatnie 5 sekund było szczególnie intensywne.

Japonia leży w obrębie tak zwanego Pacyficznego Pierścienia Ognia i bardzo często dochodzi tam do silnych trzęsień ziemi. Występuje tam zdecydowana większość rejestrowanych na świecie wstrząsów o magnitudzie ponad 6 stopni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Seth

będzie drugie

będzie drugie niebawem.
 
Bolek Ponton odejdzie nim Księżyc się odnowi;
Okularnik za nim pójdzie na Kosy postronku;
Rozbawionego głowa spadnie w silnym uderzeniu.

Portret użytkownika Prorok2404

Ten rok chyba bedzie

Ten rok chyba bedzie przelomowy dla naszego pokolenia. Za duzo tych trzesien i budzacych sie wulkanow...w dodatku wojna wisi w powietrzu. Czarno  to Widze... Apogeum tych zjawisk moze byc w kwietniu przy nietypowej czerwonej barwie ksiezyca. Przy ostatnich takich zjawiskach na ksiezycu dochodzilo do kluczowych wydarzen na Ziemi. Tym razem bedzie podobnie...

Portret użytkownika kodas

Na

Na stronie http://www.emsc-csem.org/#2 wyswietla 12 trzesien ziemi w ciagu 24 godz. w Europie.Nie pamietam zeby kiedys bylo podobnie.Praktycznie zawsze kiedy schodzilo ponizej 15 to w ciagu max. 2 dni nastepowalo wieksze trzesienie ziemi w Europie.

Skomentuj