Silne trzęsienie ziemi w okolicy Tybetu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W dniu dzisiejszym doszło do bardzo silnego i płytkiego trzęsienia ziemi w Xinjiang niedaleko granicy Chin i Tybetu. Według źródeł chińskich jego magnituda wyniosła 7,3 stopni w skali Richtera.

 

Epicentrum było zlokalizowane w Górach Kunlun, czyli w niezbyt gęsto zamieszkałym regionie i dlatego wpływ zjawiska na społeczności ludzkie jest ograniczony. Najbliższa miejscowość to oddalony o 269 kilometrów Hotan w Chinach.

Według pierwszych doniesień zjawisko to spowodowało uszkodzenia przynajmniej 350 domów. Ich głębokość to jedynie 10 km pod ziemią, co oznacza, że zjawisko sejsmiczne o takiej sile jest w stanie wyrządzić spore spustoszenia na powierzchni. W region dotknięty trzęsieniem wysłano prewencyjnie grupy ratowników. Dochodzi też do kolejnych wstrząsów o magnitudach przekraczających 5 stopni w skali Richtera.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj