Silne trzęsienie ziemi w okolicy superwulkanu Toba

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011rkqs

Na Sumatrze doszło do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie przekraczającej 6.6 w skali Richtera. Głębokie trzęsieni ziemi zlokalizowano na 97 km pod powierzchnią gruntu. Wstrząsy w tej okolicy bardzo niepokoją.

 

Epicentrum znajdowało się na północny zachód od krateru superwulkanu Toba.  Zlokalizowano je 100 km na południowy zachód od Medan, na Sumatrze, w Indonezji oraz 1409 km na północny zachód od Dżakarty, na Jawie.   Jest to drugie trzęsienie ziemi w pobliżu jeziora Toba w tym roku i wyraźnie potężniejsze.

 

Wiadomo już, że trzęsienie ziemi zabiło 12-letniego chłopca i spowodowało panikę a ludzie uciekali ze swoich domów i hoteli. Setki pacjentów, z co najmniej jednego szpitala trzeba było ewakuować, niektórzy na wózkach inwalidzkich lub z pompami infuzyjnymi.

 

US Geological Survey powiedział, że wstrząsy miały siłę 6.6 i były zbyt daleko w głąb lądu, w celu wygenerowania tsunami. Instytuty niemieckie szacują trzęsienie ziemi na 6.7 w skali Richtera. To pierwszy przypadek, że Poczdam szacuje wyżej niż USGS.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kosmozaur

Oczywiście, że nie mogę się z

Oczywiście, że nie mogę się z Tobą nie zgodzić :-)))Ponadto uważam, że jestem za a nawet przeciw!!! (chyba 3 wykrzykniki wystarczą).Wszystko to spisek masonów, kosmitów, bękartów wojny i karłów obcej reakcji.Eeeee.... a w ogóle to jestem odmiennego stanu, znaczy się zdania.I nie zamierzam nikomu się z tego tłumaczyć, O! Dobrze było? Smile

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika lukas

a co Ci się trzęsie, że

a co Ci się trzęsie, że chcesz by już przestało ? Doświadczas cieleśnie jakiś wstrząsów ? Na jakiej podstawie tak napisałeś ? 99 % procent ludzi którzy tu piszą w zyciu na oczy trzęsienia ziemi nie widziałotzn. nie poczuło. Dlatego skąd te wnioski że to coś ma przestać. Nie znamy doświadczeń każdej jednostki i tego co doświadcza i przeżywa i dlaczego akurat teraz tak, ale za to łatwo jest nam oceniać: oj nie tak źle, zrób po mojemu, myslisz się, jaka tragedia itp. Niech każdy się zajmie sobą, tylko tak ziemia ma szanse na zmiane.

life is for living - live your life - life is good

Skomentuj