Silne trzęsienie ziemi w okolicy Papui Nowej Gwinei

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pacyficzny pierścień ognia znowu o sobie przypomniał. Tym razem do silnego zjawiska sejsmicznego doszło 7 listopada w okolicy Papui Nowej Gwinei. Magnituda zarejestrowanego tam wstrząsu wyniosła 6,6 stopni.

 

Epicentrum było zlokalizowane pod dnem morskim stosunkowo blisko wyspy. Głębokość wstrząsu wynosiła około 53 km. Nie ma doniesień, aby trzęsienie wywołało fale tsunami. W promieniu 100 km od zjawiska mieszka około 100 tysięcy osób.

 

Według amerykańskiego USGS zjawisko nie wywarło dużego wpływu na powierzchnię ziemi dlatego nie powinno spowodować szkód w infrastrukturze wyspy.

Aktywność sejsmiczna w okolicy Papui Nowej Gwinei trwa niemal cały czas. Od 1900 roku zaobserwowano tam aż 22 trzęsienia ziemi o magnitudach przekraczających 7,5 stopni. Najsilniejszy wstrząs w ostatnich latach wystąpił w 1996 roku, kiedy płytkie trzęsienie o sile 8,2 stopni pozbawiło życia 166 osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj