Silne trzęsienie ziemi w okolicy pacyficznego archipelagu Vanuatu

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi pod dnem Pacyfiku. Miało ono się aż 7 stopni w skali Richtera. Epicentrum zlokalizowano w okolicy archipelagu Vanuatu.

 

Stolica Vanuatu, Port Vila, znajduje się 335 km od epicentrum tego trzęsienia. Ze względu na dosyć dużą głębokość hipocentrum wynoszącą aż 130 km pod dnem morskim, wstrząs nie wywarł dużego wpływu na ten wyspiarski naród.

 

Chwilę po trzęsieniu Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami, ogłosiło, że ze zgromadzonych danych nie wynika możliwość zagrożenia przez niszczycielskie fale.

Vanuatu znajduje się w obrębie tak zwanego Pacyficznego Pierścienia Ognia. Dochodzi tam do większości aktywności sejsmicznej i wulkanicznej na Ziemi. Tylko w okolicy Vanuatu w ciągu ostatnich 20 lat doszło do 27 wstrząsów sejsmicznych o sile powyżej 7 stopni.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj