Silne trzęsienie ziemi w okolicy Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku dni zauważalnie rosła liczba trzęsień ziemi w okolicy Nowej Zelandii. Tamtejsi sejsmolodzy ostrzegali, że może dojść do eskalacji zjawisk sejsmicznych i właśnie w okolicy wybrzeża tego kraju doszło do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie szacowanej na 6.9 stopni w skali Richtera.

 

Epicentrum znajdowało się 57 kilometrów na południe od Wellington, w okolicy Cieśniny Cooka. Głębokość trzęsienia była naprawdę niewielka jak na tego typu zdarzenia, bo wyniosła tylko 10 kilometrów pod dnem morskim. Mimo tego nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

Mieszkańcy Nowej Zelandii w większości spodziewali się kolejnych wstrząsów i potraktowali to znaczące trzęsienie ziemi, jako jedno z serii zjawisk sejsmicznych. Wiadomo na ten moment, że doszło do jakichś uszkodzeń infrastruktury, ale nie jest jasne czy ktokolwiek został ranny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj