Silne trzęsienie ziemi w okolicy Nowej Kaledonii. Powstały fale tsunami o wysokości do 3 metrów!

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W pobliżu wyspy Nowa Kaledonia, pod dnem morskim doszło do trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopni w skali Richtera. Ze względu na to, że zjawisko wystąpiło dość płytko, doszło do powstania fal tsunami.

 

Wystosowano ostrzeżenia przed tsunami dla obszarów w promieniu 1000 kilometrów od epicentrum. Zagrożone są wybrzeża Vanuatu, Fidżi, Tonga, Samoa, Nowej Zelandii, Australii i Wysp Salomona. 

Z doniesień medialnych wynika, że fale o wysokości do 3 metrów uderzyły w brzeg wyspy Mare wchodzącej w skład Nowej Kaledonii, oraz wyspy Lenakel z Vanuatu. Nie ma jednak informacji o zniszczeniach przez nie dokonanych. 

W odleglejszych regionach zanotowano fale tsunami o wysokości do pół metra. Nie były one w stanie spowodować realnego zagrożenia. 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj