Silne trzęsienie ziemi w okolicy Fukushimy - wystąpiło również tsunami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj w Japonii doszło do trzęsienia ziemi o sile ponad 7,3 stopni. Epicentrum znajdowało się płytko pod dnem morskim, praktycznie przy wybrzeżu i w okolicy uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima Daichi.

 

Ostatecznie rzeczywiście na wybrzeżu zaczęły się pojawiać fale tsunami o wysokości od 60 centymetrów do 1,4 metra w Sendai. Wiadomo, że kilka osób zostało rannych, ale raczej na skutek trzęsienia. Naukowcy przewidywali, że fale mogą mieć nawet 3 metry, a wtedy są w stanie spenetrować cześć wybrzeża. Zarządzono zatem ewakuacje ludzi z obszarów narażonych na tsunami.

Hipocentrum tego trzęsienia znajdowało się jedynie 10 km pod dnem. To powoduje, że jest dużo bardziej odczuwalne na powierzchni. Jest to o tyle niepokojące, że w odległości kilkudziesięciu kilometrów od epicentrum znajduje się uszkodzona elektrownia atomowa Fukushima Daichi. Która jest częściowo zniszczona od czasu pamiętnego trzęsienia ziemi z 11 marca 2011 roku. Wtedy jednak do wybrzeża docierały fale dziesięciometrowe, zatem dzisiejsze tsunami nie okazało się aż tak niszczące.

Trzeba pamiętać, że sytuacja tam panującą nadal pozostawia wiele do życzenia. Zakład w trybie ciągłym zanieczyszcza wody gruntowe i ocean. Na terenie elektrowni zgromadzono też ogromne ilości radioaktywnej wody. Znajduje się ona w korodujących coraz bardziej zbiornikach. Trzęsienie ziemi z pewnością nie pomaga w zachowaniu ich szczelności. Dla Japończyków od początku jasne było to, że dojdzie do następnego silnego trzęsienia ziemi w obrębie uskoku Tohoku. Wiedzą też o tym, że powtórka scenariusza z marca 2011 oznacza wielkie kłopoty dla elektrowni Fukushma Daichi.


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Już jestem AKAMAI

Już jestem AKAMAI Smile

Otóż pieprzą jakieś brednie wszyscy o tsunami i fali która w rzeczywistości miała max 1 metr !
Fale o wysokości jednego metra nazywać tsunami - hmm gratuluję tym wszystkim manipulantom lub durniom, będziecie się smażyć wiecznie w piekle za okłamywanie ludzi...
Z drugiej strony - nie chciało mi się nawet czytać tego artykułu, bo wiedziałem że napisała to osoba która z pewnością g. wie w tym temacie... Włączyłem robota żeby mi przeczytał ten artykuł, no i tak słucham i słucham, a na koniec już w ogóle obrzydlistwo: jak by tu chodziło tylko o zagrożenie terenu gdzie jest Fukushima - TO JEST APOKALIPSA DOTYCZĄCA CAŁEGO NASZEGO ŚWIATA KTÓREJ W ŻADEN SPOSÓB NIE MOŻNA POWSTRZYMAĆ OD PRAWIE JUŻ 6 LAT - WIECIE CO ONI TAM POWSTRZYMUJĄ? POWSTRZYMUJĄ POWSTANIE MASY KRYTYCZNEJ, CHŁODZĄC STOPIONE PALIWO KTÓRE JUŻ NIE WIADOMO NAWET GDZIE JEST MIMO ŻE KAŻDY REAKTOR MA 180 TON TAKIEGO PALIWA MOX. JAK BY PRZESTALI TO CHŁODZIĆ TO KONIEC Z ISTNIENIEM TEJ PLANETY, A W KOSMOSIE ZOSTAJE PO NAS KURZ i GRUZ. JEDYNIE CO LUDZIE MOGĄ ROBIĆ TO KŁAMAĆ NA TEMAT FUKUSHIMY I UMIERAĆ W NIEWIEDZY OD TEGO. FUKUSHIMA TO OTWORZONE PUSZKI PANDORY Z KTORYCH WYSZEDŁ SAM SZATAN KTÓRY WLAZŁ WE WSZYSTKO CO JEST ŻYWE ŁĄCZNIE Z ROŚLINAMI. TERAZ TEN SZATAN PIERDOLI WSZYSTKO I DOSŁOWNIE WSZYSTKO NARAZ - A LUDZIE TO NIE ROBOTY ŻE UMRĄ JAK SIĘ WYŁĄCZY PRĄD - UMIERAJĄ LOSOWO JEDEN TU 2 TAM I NIKT TEGO NIE ZAUWAŻA NAWET. Polska prawdziwe dane rok 2015 400.000 raków a rok 2016 który jeszcze się nie skończył przekroczył 500.000 raków ponad pół miliona czyli ponad 100.000 więcej ! To tak jak by średnie miasto na mapie Polski znikało a oni tu piszą jak by to był tylko problem Japonii i zakładu TEPCO ! HAŃBA SKANDAL I OBRZYDLISTWO !
www.enenews.com
www.corium.cba.pl
Nasze jedzonko, a raczej już odpady atomowe nie jedzenie - tak mówią ludzie którzy badają jedzenie i wodę do picia https://www.youtube.com/user/organicslant/videos

Portret użytkownika Woland

To co, mam się k**wa powiesić

To co, mam się k**wa powiesić na najbliższej gałęzi? Kupić spluwę i wypalić sobie w łeb? Zamieszkać w jaskini i żywić się mchem i porostami? Człowieku, zrozum. Jeśli jest tak, jak mówisz to czeka nas tylko i wyłącznie zagłada. Albo raczej powolne wymieranie. Nic nie da się zrobić. Więc trzeba to olać, bo co nam pozostaje?! Nic. Wypić piwko, odpalić jakąś grę i/lub muzę i j**ać tą cywilizację i całą planetę! Natomiast jeśli się mylisz, to za 10 lat napiszesz tutaj posta, w którym wszystko odszczekasz! A ja, jeśli chcę, bywam cholernie pamiętliwy. Strach to potężne narzędzie. Może uratować życie, ale może zabić miliardy istnień. Obchodź się z nim ostrożnie. To nie ostrzeżenie, a sugestia. Bo w końcu kim ja jestem, żeby ludziom ostrzeżenia dawać?

Portret użytkownika N1KT

Myśl samodzielnie bo to nie

Myśl samodzielnie bo to nie boli - jeśli jesteś mądry rozum podpowie ci sam właściwe wnioski.
Gdybym tej prawdy najważniejszej na świecie nie pisał - nic byś nie wiedział i głupi byś umarł sądząc że byłem taki mądry a teraz przychodzi mi umierać i nic nie mogę na to poradzić...
Takie informacje powinny być znane wszystkim ludziom na świecie powyżej 20 roku życia. Bo co 5 miliardów myślących głów to nie 200 ludzi z tepco którzy myślą że są mądrzy a nic wymyślić mądrego jak to powstrzymać nie potrafią. To tak można porównać też z 200 szybkimi komputerami i 5 miliardami szybkich komputerów które szukają rozwiązania w bardzo trudnym zadaniu - wiadoma sprawa że szanse na rozwiązanie zadania szybsze ma 5 miliardów komputerów niż 200 sztuk.
A czasami rozwiązania są bardzo proste tyle że ciężko na nie bardzo wpaść : (
(z pewnością istnieje metoda na zabranie energii promieniującej z pierwiastków promieniotwórczych - wiem to ale nie umiem tego zrobić bo to nie jest technika ziemska - to coś do czego pewnie dochodzili tysiące lat abo i miliony...)

Portret użytkownika NanoRurka

Nie jest wesoło , ta

Nie jest wesoło , ta elektrownia jest niebezpieczna to tykajaca bomba... W reaktorach jest sporo paliwa które tymczasowo jest odcięte od zewnętrznego świata , reakcja jaka zachodzi w końcu da o sobie znać. Jeszcze kilka porządnych trzęsień i będzie katastrofa jeżeli zostaną odsłonięte rdzenie paliwowe zaś w jednym z reaktorów użyto paliwa typu MOX który zawiera potężny pluton jest on bardzo radioaktywny i bardziej energetyczny niż uran.

Portret użytkownika N1KT

To prawda.

To prawda.
Teraz można sobie jeszcze wyobrazić teoretycznie porównując do różnych pierwiastków np.
Mamy 1kg danego materiału:
Jaką wielkość będzie miała idealna kulka aluminium ?
Jaką wielkość będzie miała idealna kulka ołowiu ?
Jaką wielkość będzie miała idealna kulka kauczuku ?
Jaką będzie miała wielkość idealna kulka PLUTONU ?

Która kulka będzie największa mimo takiej samej wagi, a która najmniejsza ?

Teraz łatwo sobie wyobrazić 180ton stopionego paliwa i nie wielką objętość tego wszystkiego razem i siłę grawitacji ciągnącej ten cały materiał ku dołowi - a przepala ponoć wszystko - nawet specjalnie utwardzany beton i grubą stal (zresztą nie po to wkładają uran do czubków w pociskach i w głowicach wszelakiej maści - nawet w karabinowych pociskach to robią - masakra co za idioci.)
Jak wiadomo pod skorupą ziemską jest lawa zwłaszcza na terenach aktywnych sejsmicznie - co się stanie kiedy corium przepali się do lawy i straci chłodzenie ? Co - zrobiło się gorąco bo dociera do mózgu ? Odpowiedź następująca - jak się to stanie to moje pytanie nie będzie musiało mieć odpowiedzi - będzie to już nie istotne dla nikogo, bo nie będzie nikogo... (nawet jak by przetrwali ci co by siedzieli w bunkrach skalistych gór, gdzieś w jakiś (alpach szwajcarskich - drwię z nich w tej chwili za ten szatański występek satanistyczny) latających skrawkach ziemi w kosmosie, to wyobraźcie sobie ten chaos, bez grawitacji w bunkrze - hmm to nawet zabawne - tchórze które zrobiły to wszystko w Fukushimie (no chyba nie wierzysz że to tsunami wywaliło wszystkie reaktory i trzęsienia ziemi - to absurd jest - elektrownie maja z 6 czy 7 zabezpieczeń także i przeciw trzęsieniom ziemi - a czemuż to w ogóle nic się nie zawaliło mimo że było 7,4 i stoją same ruiny osłabione?) zdechli by latając pomiędzy swoim kałem i sikami kiedy powietrze stopniowo by uciekało - bo próżnia kosmiczna nie zna litości...

Portret użytkownika NanoRurka

Corium nie ma szans się

Corium nie ma szans się przebić do lawy ... Otóż masa corium wzrasta lecz do pewnego momentu aż paliwo się wypali, a reakcje zachodzące zaczną słabnąć. Powstanie corium jest efektem stopienia rdzeni i braku chłodzenia .

Portret użytkownika N1KT

a skąd ty to możesz wiedzieć

a skąd ty to możesz wiedzieć skoro nikt na świecie nie ma pojęcia gdzie aktualnie się znajduje ta magma corium - to ma ogromną temperaturę i w zasadzie nieskończoną energię która topi wszystko do tego stopnia że zamienia nawet skały w stan lotny - myślisz skąd jest tyle peta bekareli dziennie - z wody ? woda tylko chłodzi a pierwiastki radioaktywne się tworzą z tego wszystkiego co tam jest.
Były gdzieś dane ile na godzinę w dół schodzi corium - nie chce mi się tego szukać... Minęło już prawie 6 lat - ciekawe co zrobią jak zacznie ogromnymi masami kłaść całe Tokyo i okolicę - co zrobią jak już nikogo nie będzie do pilnowania tego bałaganu... Blokada medialna na temat Fukushimy z Japonii można powiedzieć jest perfekcyjna, jak się jakieś informacje prawdziwe przebiją to cud - wyobraźcie sobie że tam na białaczkę ludzie muszą padać jak muchy bo kranówę mają uwaloną na maxa w całym Tokyo - 38 milionów ludzi w samym Tokyo - dziennie to na YouTubie powinno być z samego Tokyo kilkaset filmów a nie ma praktycznie NIC... To tylko jest świadectwo dodatkowe jak to wszystko jest zakłamane i jak tego pilnują żeby nie wydostało się więcej danych na świat... Czemu odrzucili pomoc od Rosjan jak ci zaoferowali im pomoc ? USA tez niby oferowała i odrzucili... (nie chcieli wpuścić żeby nie wydała się prawda jak koszmarnie tam jest i tyle...)

Strony

Skomentuj