Silne trzęsienie ziemi w obrębie Grzbietu Śródatlantyckiego

Kategorie: 

Źródło: Earthquake3D

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi na dnie Atlantyku. Magnitudę wstrząsów początkowo szacowano nawet na 7,2 stopni. Hipocentrum było dosyć płytko. Nie ma informacji o tsunami.

 

Ostatecznie większość instytutów geofizycznych klasyfikuje wczorajsze zjawisko sejsmiczne jako 7 stopni w sali Richtera. Głębokość to 10 km pod dnem morskim. W promieniu 100 km od zjawiska nie mieszkają ludzie. Najbliższa miejscowość to oddalony o 1172 km Nanortalik na Grenlandii i oddalony o 1401 km Hafnarfjordur na Islandii.

Oznacza to, że wstrząs wystąpił niemal na środku Grzbietu Atlantyckiego w strefie spękań Charlie-Gibbs. Prawdopodobnie nie doszło do wygenerowania fal tsunami, ale jeśli nawet tak, to specjaliści sugerują, że mogą się one propagować najwyżej na odległość 100 km od epicentrum. Od wczorajszego trzęsienia wystąpił jeden wstrząs wtórny osiągający magnitudę powyżej 5 stopni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alchemik44PROROK

Zaczyna się.. ostrzeżenie

Zaczyna się.. ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem !
https://www.youtube.com/watch?v=SJ_PCgkAnfM
15.03.15 macie dokładnie 28 dni woda też będzie płonąć wszędzie
http://kontakt24.tvn24.pl/pali-sie-most-lazienkowski-w-wars…
Most łączący Aleje Ludową z Aleją Stanów Zjednoczonych, które "rządzą" światem poprzez bank centralny i wprowadzenie obiegu $$ manipulując poprzez to ludzi i ukrywają to co najistotniejsze, ogłupiając społeczeństwo poprzez media. By nie dowiedzieli się na czym polega przebudzenie wyższej świadomości. Traktując ludzi jak niewolników na całym świecie by nie mogli żyć i pracować nad rozwojem tego co chcą robić w głębi siebie tak jak chcą zmuszając do pracy by zdobyć pieniądze potrzebne do przetrwania w realiach, które stworzyły kierując się rządzą władzy.
wkrótce zostaną zniszczone serią bomb nuklearnych.
To też od Ciebie zależy czy uratujemy świat to Polska jest narodem wybranym.

Portret użytkownika tomag5677

Wejdz na strone 

Wejdz na strone  www.emsc-csem.org tam masz podane trzesienia.Mozesz wybrac ktore chcesz kliknac i wtedy sa odleglosci.Ostatnie jak widac to okolo 1700 km od Irlandii.A reszta  Europy to juz chwila.Co za roznica przy predkosci tsunami.Wazne jak szybko od momentu trzesienia sie o nim dowiesz.Pomysl ile masz czasu na ucieczke gdzies wysoko albo wglab ladu powyzej 100 km jezeli tsunami nie bedzie zbyt wysokie.Troche przerazajace.Ale realne.Obserwuje to od paru lat.Kiedys te trzesionaka byly bardzo male.Ciagle narastaja.Ostatnie duze 5.6 po raz pierwszy bylo 1.5 roku temu.A teraz.Jeszcze troche i oberwiemy to pewne.

Skomentuj