Silne trzęsienie ziemi w Indonezji, było odczuwalne nawet w Australii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W okolicy indonezyjskich wysp Maluku doszło do silnego trzęsienia ziemi. Magnituda wstrząsu osiągnęła 6,3 stopnie w skali Richtera.

 

Ze względu na to, że głębokość wstrząsów była dosyć znaczna, bo przekraczała 100 kilometrów pod dnem morskim, nie było ryzyka tsunami. Zjawiska sejsmiczne na takiej głębokości mają również ograniczoną zdolność do wpływania na powierzchnię, dlatego nie zanotowano ofiar ani rannych.

Sejsmolodzy stwierdzili, że zjawisko wystąpiło w miejscu znanym z licznej aktywności sejsmicznej. Znane jest z tego Morze Banda, które w ostatnich latach, było miejscem wielu wielkich trzęsień ziemi. Według doniesień z Australii, poniedziałkowe trzęsienie ziemi było również odczuwalne w oddalonym o 600 kilometrów od epicentrum Darwin.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj