Silne trzęsienie ziemi w Indiach. Miliony ludzi w zasięgu żywiołu

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

Silne i płytkie trzęsienie ziemi zarejestrowane przez Narodowe Centrum Sejsmologii w Indiach jako M6.4 uderzyło dziś w Assam w Indiach. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 17 kilometrów. W promieniu 100 km od obszaru dotkniętego wstrząsami, mieszka około 10 410 000 ludzi.

 

Trzęsienie ziemi do którego doszło tam dzisiaj w okolicach godziny 2 rano czasu uniwersalnego, wstrząsnęło prowincją Assam w północno-wschodnich Indiach. W ciągu kilku godzin, doszło tam również do wstrząsów wtórnych o sile około 5 stopni w skali Richtera.

 

Szacuje się, że 427 tys. osób odczuło bardzo silne, a 3,637 mln silne wstrząsy, Szacowane straty ekonomiczne to mniej więcej 1% PKB Indii. Sytuacje dodatkowo komplikuje fakt, że ludność w tym regionie zamieszkuje domy, które są niezwykle podatne na trzęsienie ziemi.

 

Niedawne trzęsienia ziemi na tym obszarze spowodowały też liczne osunięcia ziemi, które mogą przyczynić się do jeszcze większego pogłębienia strat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Neshi

I cyk ofiary trzesienia to

I cyk ofiary trzesienia to darmowi statysci dla krecenia ile to ofiar covida jest w szpitalach a ile umarlo i ze nie ma miejsc w kostnicach wiec wystawiaja na lodowiskach etc ... to juz bylo we Wloszech chyba czy Hiszpani ta szopka ? Ehhh Ci wladcy /liderzy ktorzy mowia ze nie ma covida i ze nie beda wprowadzac restrykcji szybko umiera to na zawal, to na inne choroby :(. Ta szopka skonczy sie gdy zostanie nas te 500 000 zamknietych w rezerwatach ... beda przychodzic do nich i ogladac jak bydlo oraz wybierac na swoje chore zachcianki... ehhh pierdzieleni ilumi zwrodnialcy. JAsnie oswieceniu kurde w dupe ich mac

Skomentuj