Silne trzęsienie ziemi w Chile, jedna osoba nie żyje

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

W północnym Chile doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie szacowanej na 6,7 stopni w skali Richtera. Według wstępnych raportów wstrząsy były tak silne, że przewracały półki w sklepach i powodowały niszczenie szyb w oknach. W niektórych miejscach mieszkańcy w panice uciekali z domów.

 

Do trzęsienia doszło 30 stycznia 2013 roku około godziny 20:15 czasu uniwersalnego. Epicentrum wstrząsów znajdowało się w okolicy chilijskiego miasta Vallenar. Ofiara śmiertelna to 50 letnia kobieta, która zmarła na atak serca. Wydarzyło się to w mieście Copiapo, które również znajdowało się blisko epicentrum.

 

Głębokość trzęsienia ziemi zostało ustalone na 47 kilometrów pod poziomem gruntu. To dość nietypowe, że epicentrum nie było pod dnem morskim, ale właśnie z tego powodu nie było ryzyka tsunami, które mogłoby się zdarzyć przy tak silnym wstrząsie.

Trzęsienie spowodowało kołysanie wyższych budynków w stolicy kraju Santiago de Chile. Lokalne telewizje pokazują sceny paniki widoczne na ulicach miasta na chwilę po wystąpieniu wstrząsów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj