Silne trzęsienie ziemi w centralnej cześci Peru

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Wczoraj doszło do silnego trzęsienia ziemi w centralnym Peru. Kraj ten znany jest z dużej aktywności sejsmicznej a wstrząsy, jakie występowały w jego okolicy w przeszłości plasują go w tej samej lidze zagrożenia jak Japonia.

 

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się najbliżej miasta Pucallpa, ale było też odczuwalne w Limie. Głębokość wstrząsów była znaczna, bo wystąpiły aż 113 kilometrów pod ziemią. Dzięki temu wpływ na powierzchnię ziemi był mniejszy i nie ma doniesień o uszkodzeniach lub poszkodowanych. Warto zaznaczyć, że był to już ósmy znaczący wstrząs sejsmiczny jaki miał miejsce w Peru w ciągu ostatniego tygodnia.

Powyższy film przedstawia przebieg trzęsienia ziemi o magnitudzie 8 stopni w skali Richtera, które nawiedziło Peru w 2007 roku. Daje to obraz tego czym jest trzęsienie ziemi i jakie zagrożenia wtedy istnieją.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Znów

Znów Gwatemala

Sunday November 11 2012, 22:15:04 UTC
40 minutes ago
Offshore Guatemala

6.2
60.0
CSEM-EMSC Feed
Detail

Sunday November 11 2012, 22:15:04 UTC
40 minutes ago
offshore Guatemala

6.6
31.2
USGS Feed
Detail

Sunday November 11 2012, 22:15:01 UTC
40 minutes ago
offshore Guatemala

6.2
29.9
USGS Feed
Detail

 

Portret użytkownika szaman

 Ostrzegam

 Ostrzegam wysokociśnieniowców, we wtorek Polska znajdzie się w centrum wyżu z ciśnieniem do 1035 hpa. Ten wyż przemieści się na wschód i będzie blokował fronty atmosferyczne z zachodu. Mróz będzie wzrastał powoli, na razie tylko w nocy. Pozdrawiam.

Portret użytkownika zibi

szaman no jest w temacie a co

szaman no jest w temacie a co powie na wybuch wulkanu w yellowstone czy zgodzi się ze mną że będzie to data 21.12.2012 ,a czy widzi taką opcie która mi się śniła wysoka fala wody może na kilometr albo więcej ,to był pierwszy sen drugi widziałem ciemność i czerwoną kulę ognistą wirującą i po chwili poszła w ziemie ,ale to tylko sen chyba nie musze się tym martwić patrzeć po tych kataklizmach a może to prawda i majowie mieli racje kończy sie ostatni cykl

Portret użytkownika milache

szaman Ty wogle mnie

szaman Ty wogle mnie irytujesz. Napisałeś wczoraj w temacie wybuchu słońca z 09.11.2012, że spodziewasz się trzęsień Ziemi, i katasrof po przejściu chmury. I nie czekając długo, dzisiaj 2 trzęsienia w vrima i peru, zalało venecje i buenos aires. Masakra.

Strony

Skomentuj