Silne trzęsienie ziemi w australijskim Melbourne. Sejsmografy pokazały prawie 6 stopni w skali Richtera

Kategorie: 

Źródło: CSEM

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopnia wstrząsnęło południowo-wschodnią Australią, niszcząc budynki w Melbourne. Wstrząs miał miejsce około 09:15 czasu lokalnego w Mansfield, niedaleko stolicy stanu Wiktoria. Zgodnie z relacjami mieszkańców, trzęsienie było odczuwalne nawet w sąsiedniej Australii Południowej i Nowej Południowej Walii. Melbourne, drugie co do wielkości miasto w kraju, jest domem dla około pięciu milionów ludzi.

 

Premier Scott Morrison podczas specjalnej konferencji prasowej, uspokoił obywateli mówiąc, że póki co nie zgłoszono jakichkolwiek poważnych obrażeń u osób dotkniętych tym wstrząsem. Krótko po pierwszym trzęsieniu ziemi, nastąpiły dwa wstrząsy wtórne o sile 4,0 i 3,1 stopnia w skali Richtera. Tamtejsze media, okrzyknęły to zjawisko jednym z największych trzęsień ziemi w Australii w ostatnich latach.


Źródło; USGS

Duże trzęsienia ziemi są rzadkością w Australii, ponieważ kontynent leży centralnie na płycie tektonicznej. Według Geosciences Australia, epicentrum wstrząsu znajduje się na płytkiej głębokości (okolo 10 km). Początkowe pomiary sugerowały że miało ono siłę 6 stopni lecz dzięki nowym danym, zmieniono ją na 5,9. Agencja nauk o Ziemi tłumaczy, że Australia doświadcza potencjalnie szkodliwego trzęsienia ziemi – zdefiniowanego jako powyżej 6,0 stopni – mniej więcej raz na 10 lat.

Wielu internautów zauważa, że ten wstrząs zostało rzekomo przewidziany jeszcze w 2017 roku. Mowa tu o słowach niejakiego proroka Elijaha z Kenii. Brzmi to jak zupełny absurd, ale rzeczywiście mówił on wówczas o potężnym trzęsieniu ziemi w Australii, które uderzy w jedno z głównych miast tego państwa. Ta rzekoma przepowiednia, nie spełniła się w całości, ponieważ mówiła również o ciemno niebieskim budynku, a nawet wieżowcu, który miał zostać złamany w pół w wyniku wstrząsów. Nie przeszkadza to jednak użytkownikom Twittera, w rozpowszechnianiu informacji na temat tego przekazu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika ARTUR

Silne i nietypowe stacje

Silne i nietypowe stacje nadawcze są tłumaczone łącznością głównie z okrętami podwodnymi . Jak więc wytłumaczą niemiecki przykład łączności z IIw.ś. Niemcy na terenie Francji wybudowali centrum dowodzenia okrętami podwodnymi z którego nadawali szyfrowane teksty przy pomocy anteny o wysokości 80 m a sygnał był przechwytywany nawet u wybrzeży USA przez okręty będące w zanurzeniu . Tak więc anteny obecnie nie służą łączności ale do innych celów bo nie zapominajmy że nadal nad Ziemią krąży antena łączności zbudowana chyba w latach 60 ub. wieku składająca się z miedzianych igieł którą reaktywowano przed kilku laty .

Portret użytkownika Zn

Zamieszki przeciw masońsko

Zamieszki przeciw masońsko-satanistycznemu totalitaryzmowi/ sanitaryzmowi i charakterystyczna, tradycyjna wręcz głębokość ,,10 km" oraz siła wstrząsu w przedziale 5-7stopni w skali Richtera ... czyżby chciano wystraszyć/ uspokoić ludzi?.  Już dobrze ponad dekadę temu ,,teoria spiskowa" głosiła że takie pozornie dość typowe ,,przypadki" to sprawka instalacji typu HAARP.  Podobno Australijczycy również mają takie instalacje zwane też ośrodkami łączności dalekośiężnej (ELF - ekstremalnie długie fale elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości). Na zachodzie Australii:  21°48'53.69"Płd.  114° 9'58.36"E  https://pl.pinterest.com/pin/104497653832702082/   https://pl.pinterest.com/pin/518054763364845190/?d=t&mt=signup   Na wschodzie:  19°13'47.03"Płd.   146°43'36.32"E

Portret użytkownika pabloS

Read series of books called

Read series of books called "Long Earth" - it will gives U a glimps of to who belong this place and Who U R...most of humans are not humans, including members of "Yours" families...
Lobsang aka satan building his underground city bunkers for his succubs and shitty followers corrupted ppl..."Long Earth" by Baxter and Prachett...just remember to separate the grain from the chaff couse every sci fi or fantasy was made due to mislead U guys...dont count on Jesua couse he sacriface himself by entering Earths atmosphere(electro-magnetic force field), Betleyem star is nothing more than fireball or meteorite) and He was just a messanger and not superhero...

Portret użytkownika semperparatus

A mało kto śledzi eskalację

A mało kto śledzi eskalację protestów anty-kowidowych w tym kraju...tym razem z dodatkiem demonstracji robotników budowlanych...jednym rozporządzeniem pozbawionych pracy i dochodu.Dziś na ulicach Melbourne pokazała się policja zmilitaryzowana...czyli zorganizowana i uzbrojona na sposób wojskowy.
Czyżby rozpoczynała się w Australii "pełnowymiarowa". rewolucja?A mieszkańcy tego kraju mają do jej rozpętania sensowny powód...restrykcje tam są najściślejsze na świecie.
Każdy człowiek dobrej woli powinien życzyć im powodzenia w tej walce o wolność i godność.Dzisiaj wszyscy jesteśmy Australijczykami!

Strony

Skomentuj