Silne trzęsienie ziemi uderzyło we wschodniej Indonezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pod dnem morskim na Morzu Moluckim, w pobliżu Indonezji, doszło do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie szacowanej nawet na 6,6 stopni. Epicentrum znajdowało się 157 kilometrów od miasteczka Tobelo na wyspie Halmahera.

 

Głębokość wstrząsu to około 30 km pod dnem morza. Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami z Hawajów, ogłosiło, że nie ma ryzyka powstania niebezpiecznych fal. Nie ma też doniesień na temat uszkodzeń infrastruktury na indonezyjskim wybrzeżu.

W okolicy Morza Moluckiego często dochodzi do aktywności sejsmicznej. Obszar ten wchodzi w skład Pacyficznego Pierścienia Ognia. Występuje tam zdecydowana większość erupcji wulkanicznych i silnych trzęsień ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj