Silne trzęsienie ziemi uderzyło w okolicy Kanady, powstało lokalne tsunami

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012veem

Na pacyficznym wybrzeżu Kanady, w pobliżu prowincji British Columbia doszło do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7.7 stopni w skali Richtera. W jego wyniku powstało lokalne tsunami, ale nie ma do tej pory doniesień o jakichkolwiek szkodach lub ofiarach.

 

Trzęsienie nastąpiło dzisiaj w nocy, około 3:04 czasu uniwersalnego. Jego głębokość to 16 kilometrów pod dnem morskim. Kanadyjskie służby poinformowały, że w regionie Haida Gwaii doszło również do kilku wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy miał około 4.6 stopni w skali Richtera. To właśnie w tej okolicy podwodne czujniki wykryły niewielkie tsunami.

 

Zjawisko było odczuwalne w promieniu ponad stu kilometrów. Cześć społeczności z wysp Haida Gwaii oraz z Port Edwars na północy prowincji została ewakuowana, jako środek ostrożności. Ostrzeżenie przed tsunami zostało wystosowane dla dużej części wybrzeża z wyspą Vancouver i częścią Alaski włącznie.

 

Nie sposób nie wspomnieć, że wstrząsy te występują w bezpośredniej okolicy strefy subdukcji Cascadia, która straszy możliwością wystąpienia trzęsienia porównywalnego do tego, jakie wystąpiło w Japonii w marcu 2011 roku. Tak silne zjawiska w tej okolicy mogą budzić niepokój mieszkańców basenu Pacyfiku, ponieważ wystąpienia na Cascadia wielkiego trzęsienia jak to, o jakim wiemy z XVII wieku znacznie wzrasta.

 

Poprzednie tak silne trzęsienie ziemi w tej okolicy było w 1949 roku i zjawisko osiągnęło wtedy magnitudę 8.1 stopni, czyli od tego czasu minęło już ponad 60 lat. Oznacza to, że dzisiejsze trzęsienie jest czymś wyjątkowym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika swit59

2.52...Wy mnie nie

2.52...Wy mnie nie słuchacie...:
 GRA...w 52 !!!Rozpoczęta i trwa...
 7,7...i 52 STOPień ...OBA sygnaliZUJĄ :
   I BOGA OJCA(= 77 jak wam opisywałem: WylaTOTOwa 1-ZNAK jaki widzę osobiście z 25.6.03 r ...= 77 r u.Ojca mego ziemskiego i to na polu r.Małysza z 1977r ...a ja tam w ost.dniu sego 7x7 l zywota!)
I GRY...w 52 !
 Kogo z kim ? Ano nas z...Bogami !
 A o co GRA:MY...???
 OdpowiedX...macie w pytaniu:
    Tak,chodzi o: MY...!!!Ślenie...też,a może i głównie ...
   TAK,TO:...problem :
            JA:MY...???
 EGO kontra "ALtruizm"...
  Służenie SOBIE( złe,niedobre...=CZARNA DZIURA...):
 SŁUŻENIE INNYM( Very GOOD...)= SUN ...!
  
 Jak tak jeszcze będziecie się ociągać z ...MY śLenie"M"...asa KRA...KRA...
????????????????
 Tak,wywali Yelowstone...
  PS>TA NY...nawiedza MAKABRYCZNIE...rozległy HURRAgan...???
  A u naŚZimaX...ŚZ Y B KO...psnijcie się we wpis mój wcześniejszy a...?
 
  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bardzo interesujące jest to,

Bardzo interesujące jest to, że w Izraelu i na Alasce, gdzie jest HAARP... nic się nie dzieje...
Bo to syjonistyczny HAARP... i tyle na temat...
Stawiam swoją męskość pod topór... jeżeli tam się cokolwiek będzie działo...

Portret użytkownika alvaro31185

wyrwa w Kostaryce trzensienie

wyrwa w Kostaryce trzensienie ziemi w Kostaryce roje trzesien ziemi na Islandii najwieksze 5 mag nastempne roje trzesien ziemi w wokul pierscienia ognia ,kolejne roje trzesien ziemi na polnocy Wloch dotego Sanda atakuje Nowy Jork co mam na codzien na zdjeciach saltelitarnych co dalej kilka wstrzasow sejmicznych w polsce jeden w olsztynie mial 2,4 i odpowiednio 2 mag kilka wstrzasow w okolicy Wroclawia ostatni mial sile bodajze 4,2 mag noty byly nawet o zapadliskach w ziemi w kilku rejonach swiata dzwiek tromb jerychonskich notowanych w olsztynie odpowiednia 28kwietnia o 19:06 i 1:03
i 28 maja godzina 21:02 t3go roku i 27 pazdziernika godzina 17:06 i 3:02 ostatnie spowodowalo drgania w mieszkaniu przypominajace wstrzas tektoniczny codalej w gigantyczne mrozy w olsztynie w ubieglego roku 19 lutego godz 17:05 temp wyniosla -15,4st 21:02 temp wyniosla -21,4 dnia nastepnego w nocy z 19 na 20 lutego znotowano -29,2 st i -35,2st celsjusza ta temperature zanotowano w wujtowie pod olsztynem (kierunek Barczewo) wdzien w olsztynie zanotowano -27,5ST c dzis w warszawie wp.pl podalo ze obecnie tam jest -10 w rzeczywistosci jest -1st temp odczuwalna -4 st punkt rosy -2st.c (dane dla warszawy-okecie) problemy ostatnio zlocznoscia miedzy tymi mrozmi wystapil jeszcze dwa rozblyski jeden c drugi m i x i byl sztorm G 2 I G3 notowano zoze polarne fluktuacja kp pokazywala w momecie 7mag ostatnio burza G3 I M KLASS FLARE ZANOTOWANO ZORZE I KP 7 MAG ostatnio rozbysk XKLASS FLARE 1.8 ZBURZENIA RADJA KOD POMARANCZOWY R3 BURZA G3 PROMIENIOWANIE 6 I WIELE wiele innych zdzazen do dzisiejszego dnia  wiedz pytam co sie dzieje wiemy jusz zdazen i i aktywanosc wulkaniczna jest coraz czestrza miesiac byl jeden spokojny od zjawisk rok ubiegly byl katastrofalny oparciu o liczbe icydentow ale obecny jusz pobil chyba rekord zaczynajac od trzesienia ziemi w 13 maja 2012 roku  a poprzedni zaczynal od trzesienia ziemi na Haiti wiec statystycznie dochodzi z opuznieniem rok do poterznego wstrzasu ale mamy do czynienia z nie jasnymi zmianami i cyklami nie wspominajac o podruzy biegunow podejzewam dwie obcje nawet trzy jedna teorja zaklada iz zachodza zmiany w jadrze ziemi bo stygnie druga zaklada ma to wplyw magnetyczny podczas burzy ze slonca zaburzajac prace pasów van allena (magnetoswera) atrzecia zakaldam wten sposob ze to moze byc  stan przed erupcja bazaltowa (wydostanie sie lawy zdanego epicentru na dany obszar ziemi to zjawisko jest globalne nie zawsze o harakterze apokaliptycznym) i szykujacy sie wybuch yellovstone ktury ma opuzniony ojakies 50tys lat dodtakowo plagi glodu horoby wymieranie zwierzat ryb przczul i innych gatunkow stworzen (mozliwe rozpoczelo sie globalne wymieranie morze miec wplyw postepujaca zmiana klimatu i dzilalnosc czlowieka ) i nakoncu slynne  i glosne w intrnecie NWO  (NEW WORD OUTERS NOWY PORZADEK SWIATA /UN I ONZ  wiedz pytam cos sie dziwnego dzieje i nie dokonca jestem wstanie zrozumiec innymi slowy na naszych oczacch ziemia robi auto destrukcje pewnie ta era czy jak to wola nazywac ma date warznosci wojny itp itd etc wiedz pytam co jest grane agrane jest to ze natura ma swuj cykl onowczy i miedzy czasie nas unicestwi reszte zanim dotego dojdzie zrobi to czlowiek . oto muj pokrutce raport tego co sie dzialo jestem ciewkaw jakim zdzeniem rok 2013 rozpocznie swoje zniwo jak kazdy ubiegly pozdrawiam

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika lolx

Cóż majowie rację mieli może

Cóż majowie rację mieli może i coś na rzeczy jest 21 grudnia coraz bliżej jest niż dalej . i bd coraz silniejsze wstrząsy a wszystko na skutek aktywności słońca jest. A to że u nas i że w zach Europie może oznaczać to że skorupa ziemska się powoli deformować zaczyna

Portret użytkownika długi

Można powiedzieć, że to coś

Można powiedzieć, że to coś nowego, ale nie do końca. Trzęsienia ziemi w tym rejonie nie wsytępują zbyt często, a zwłaszcza takie silne. Jak trafnie spostrzegłeś Kanada widocznie kierowała się zasadą "nas nie dotyczy, Alaska niech się martwi" i budowali wszystko co możliwe, nawet bardzo niebezpieczne budowle. Kiedyś był taki program, o ile pamiętam na National Geografic, mówiący o trzęsieniu ziemi w Los Angeles w 1994 roku. Podsumowanie tego programu było takie: "Większość miast całego zachodniego wybrzeża od Alaski aż do Meksyku  nie jest odpowiednio przygotowana na silne wstrząsy tektoniczne (około  7). Gdyby w 1994 roku taki wstrząs miał miejsce np. w Seatle, Vancouver, Portland, Sacramento, San Jose, strat i ofiar byłoby znacznie więcej. Los Angeles i San Francisco na tym obszarze są jedynymi miastami o dość dobrym poziomie przygotowania, ale prawdziwy test dla tych dwóch metropolii będzie wówczas, gdy nadejdzie wstrząs o sile blsko 9, a to w ciągu najbliższych pięćdziesięciu lat jest całkiem realne, ze względu na silne naprężenia w uskoku San Andreas."

Portret użytkownika alvaro31185

pamitam ten program tam byla

pamitam ten program tam byla mowa ze ameryke nawidzi trzesinie ziemi byla bardziej mowa o wielkim trzesieniu ziemi wiedz kto to przewidzial mial racje bo i unas w eu to samo nas spodka nawet nie bedziemy wiedziec kiedy pamietajmy zr EU lezy na na podobnej szerokosci geograficznej jak jusz donas KLEOPATRA DOTARLA DO WLOCH I I DONAS TO DOJDZIE popieram bo ten ogladalem proram

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika FuBBu

http://quakes.globalincidentm

http://quakes.globalincidentmap.com/ 

Zastanawia mnie trzęsienie ziemi w Polsce i w Czechach:

5:12 w Polsce, siła 2.4, głębokość 10 km
10:28 w Czechach, siła 1.9, głębokość 24 km

Nie interesowałem się tym zbytnio, więc nie wiem czy takie trzęsienia to normalka, bo rozumiem na głębokości kilkuset metrów, ew. 1-3 km. Mogą to być osuwiska po kopalniach itd, ale 10km ?? A w Pradze 24 km ??
 
Wydaje mi się to dziwne, ale nie wiem, być może to normalne i nie ma czego się tu doszukiwać, dlatego jeżeli ktoś śledził nasze okolice już wcześniej, to proszę o naprostowanie w raze czego.
 
Pozdrawiam Smile

Skomentuj