Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży Tonga, brak ryzyka tsunami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W obrębie pacyficznego pierścienia ognia znowu doszło do trzęsienia ziemi. Tym razem wystąpiło ono w okolicy wysp Tonga, 2000 kilometrów na północny wschód od Nowej Zelandii.

 

Magnituda wstrząsu wyniosła w szczycie 6,4 stopnia w skali Richtera. Pierwsze wstrząsy odnotowano w niedzielę o 6:53 czasu lokalnego. W dziesięć minut później doszło do kolejnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,4. Po kilku godzinach doszło do kolejnego trzesienia o magnitudzie 5,5 w skali Richtera, ale żaden z nich nie był na tyle silny, aby wywrzeć duży negatywny wpływ na zamieszkujących ten obszar ludzi.

Epicentrum tych wstrząsów było zlokalizowane mniej więcej 340 kilometrów od stolicy archipelagu Tonga, Nuku'alofa. Głębokość głównego wstrząsu wyniosła 10 kilometrów, ale nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj