Silne trzęsienie ziemi na Syberii, możliwe wstrząsy wtórne

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2011zixn

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.6 w skali Richtera nawiedziło słabo zaludniony obszar w południowowschodniej Rosji, przy granicy z Mongolią. Jego epicentrum znajdowało się 60 kilometrów na wschód od rosyjskiego miasta Kyzył i 210 kilometrów na północny wschód od miasta Ulaangom w Mongolii.

 

Wstrząsy wystąpiły około 19:30 czasu uniwersalnego, czyli o 23:30 czasu lokalnego. Trzęsienie ziemi było odczuwalne w kilku regionach, w tym w Krasnojarsku, Tomsku i Chakasji. Według informacji agencyjnych mieszkańcy Krasnojarska raportowali o kołyszących się żyrandolach i poruszających się meblach. Wielu z lokatorów wyższych budynków w panice uciekało na otwartą przestrzeń.

Przedstawiciele sztabu kryzysowego przestrzegli ludność cywilną przed możliwością wystąpienia silnych wstrząsów wtórnych.

Trzęsienie było stosunkowo płytkie, bo jego głębokość szacuje się na 10 kilometrów pod powierzchnią gruntu. Nie ma doniesień o znaczących uszkodzeniach lub ofiarach w ludziach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj