Silne trzęsienie ziemi przy granicy Mozambiku i Zimbabwe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj, przy wspólnej granicy Mozambiku i Zimbabwe wystąpiło silne trzęsienie ziemi. Agencja USGS szacuje, że wstrząs miał siłę 5,5 stopnia w skali Richtera i mógł być odczuwany nawet przez 21 milionów ludzi.

 

Epicentrum tego płytkiego trzęsienia znajdowało się tuż przy miejscowości Espungabera w zachodniej części Mozambiku, położonej przy granicy z Zimbabwe. Około 274 tysiące ludzi mogło odczuwać bardzo silne wstrząsy.

Agencja USGS wskazuje, że region ten charakteryzuje się dużym zaludnieniem, w którym większość budynków nie jest nawet przygotowana na tego typu zjawiska. Z dostępnych obecnie informacji wynika, że trzęsienie ziemi uszkodziło lub zniszczyło co najmniej 40 budynków w Mozambiku.

 

Lokalne służby wciąż próbują ustalić skalę zniszczeń. W chwili obecnej nie ma informacji o stratach ludzkich. Również z sąsiedniego Zimbabwe, przynajmniej teraz, nie napływają żadne doniesienia o ofiarach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Hmm. To ciekawe, że nagłe

Hmm. To ciekawe, że nagłe trzesienie ziemi jest akurat teraz w tym rejonie.

Zimbabwe jest nowym graczem walutowym. Od momentu " wyzwolenia się" spod ucisku Rotshyld Mine Company jakiś miesiąc temu przez obalenie poprzedniej ich marionety-"prezydenta" i nowe, bardziej uczciwe wybory. A mają w chusteczkę złota. Czytałem, że nawet 6 razy tyle co reszta świata (uważam, że lekka przesada, ale może mowa o jeszcze nie wydobytym). Nowy Rząd Zimbawbe od razu wypuścił swoją nową walutę opartą na solidnym złocie. Kurs ZIM-a został zrównany do kursu dolara. To ma uratować świat przed totalnym chaosem. Należą chyba do BRICS. 

I pewnie Rotshyldy z zemsty walnęły czymś, albo zawaliły kopalnie. Takie nasienie zawistne do końca. To było ich naprawdę ważne źródełko złota ! A jakoś nie słyszałem o częstych trzęsieniach w tamtym obszarze. O każdym zadupiu trąbią, jak coś się zatrzęsie, a o Zimbabwe nie było dotąd nic.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika aga aga

Akurat w tym przypadku

Akurat w tym przypadku chodziło mi o Aruwian, bo te kręgii to ich kontakt z nami. Wszędzie, na tych prawdziwych piszą, że są z nami i czekają na nasze przebudzenie, żeby nam pomóc. I nie flirtuje z Tobą ty zolzie;((

Portret użytkownika Illuminat13

aru co ? https://www.youtube

aru co ? https://www.youtube.com/watch?v=LGdHyH6sAsU kazdy piktogram powstaje przewaznie kolo megalitow ktore sa umieszczone na siatce geomantycznej ziemi  Sa to kody pieczec przekaz przedstawienie obecnych zachodzacych zmian geologicznych na poziomie kwantowym a takze biologia molekularna genetyka stworzen Trwa apokalipsa pieczecie sie lamia jedna po drugiej ale betonowe ludzkie mozgi nie widza ze nie ma zimy ze jest dziewic miliardow dusz na ziemi ze zachodza potezne zmiany w swiadomosci ludzkiej ze wszystkie systemy polityczno religijne odchodza do lamusa rozpadaja sie Cala przyroda sie zmienia mydla wam oczy jakims efektem cieplarnianym hehe[  Kupuja wille nowe bryki chca byc jak gwiazdy holy zapominaja po co tutaj sa a czas ucieka kosciolek meczet rozaniec czy sp8 Czwarty anioł wylał swój puchar na słońce. I poraziło ono ludzi swoim żarem]]owiedz was nie uratuje KOnteplacja https://www.bibleserver.com/text/PSZ/Apokalipsa%20%C5%9Bw.%20Jana16   Prawdziwe piktogramy tworza byty duchowe dlaczego wasi przywodcy religijni nie mowia nic o koncu tego swiata ?? powiem tylko tyle zli ludzie maja przej...ne https://www.youtube.com/watch?v=5pHbzBH3KxQ

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika aga aga

Tak, trwa apokalipsa - dziś

Tak, trwa apokalipsa - dziś do poprzednich dołączył: "Bestia druga, czyli Fałszywy Prorok, na usługach pierwszej" (1 - islamiśći, 2 usa, rogi - położony półksiężyc), Aru coś tam mi tłumaczyl (poniewaz ja fizyki kwantowej ni w ząb), że robią to energią tak jak się wiertło kręci, dlatego większość jest spiralnych. Dlaczego myślisz, że ja się od razu na Ciebie chcę rzucić? Widzę, że mamy podobne informacje, chciałam pogadać a nie pokłócić     .

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj