Silne trzęsienie ziemi na północy Chin

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012msmj

W północno zachodnich prowincjach Chin doszło do silnego trzęsienia ziemi. Początkowo magnitudę wstrząsów szacowano na 6.6 stopni, ale ostatecznie zredukowano ją do 6.3 w skali Richtera. Mimo to było to silne trzęsienie ziemi zdolne do wyrządzenia dużych szkód.

 

Ziemia zatrzęsła się na głębokości 20 kilometrów pod powierzchnią, dlatego trzęsienie z północnego Xinjang miało potencjał do spowodowania rozległych uszkodzeń budynków. Największe miasto w okolicach trzęsienia to Xinjuan liczący 150 tysięcy mieszkańców.

 

Wstrząsy wystąpiły w godzinach porannych czasu lokalnego. Z dotychczasowych informacji agencyjnych wynika, ze przynajmniej 10 osób jest rannych a jedna znajduje się w ciężkim stanie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Tam nie ma żadnej ziemi

Tam nie ma żadnej ziemi uprawnej,tam jest wszystko zatrute,żadna roślinność tam nie rośnie.Nawet owadów nie ma.Jest smog,który zasłania promienie słońca.Żywność,to dosłownie sztuczna "nadmuchana karma",nie ma warzyw,owoców,nasion.Miejscami rosną suche kępki traw,na których usiłują pożywić się stadka owiec.Tam nie ma czego ewakuować .Jaki inwentarz i ziemie uprawne ? Środek Azji,to bród, smród i nędza ;(

Skomentuj