Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.9 stopni w Północnej Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Aktywność sejsmiczna w Kalifornii jest czymś normalnym, ale zwykle nie jest gwałtowna i mieszkańcy przyzwyczaili się do odczuwalnych wstrząsów. Tym razem na północy stanu doszło do zjawiska na dużo większą skalę. Magnituda wstrząsów osiągnęła prawie 7 stopni w skali Richtera.

 

Trzęsienie ziemi wystąpiło pod dnem morskim na Pacyfiku. Epicentrum było oddalone od wybrzeża o 60 kilometrów. Trzeba zwrócić uwagę na niewielką głębokość zjawiska - tylko 7 do 10 km pod dnem.

 

Zwykle tak płytkie i silne trzęsienia ziemi mogą wywołać fale tsunami. Jednak National Tsunami Warning Centre poinformowało, że nie ma takiego zagrożenia. Istotne jest też to czy wstrząs powoduje ruch dna morskiego wertykalnie , czy horyzontalnie. W tym wypadu był to raczej ruch poziomy.

Po wstrząsie głównym doszło do całej serii wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy osiągnął wielkość 4,6 stopni w skali Richtera. Nie ma doniesień o jakichkolwiek uszkodzeniach infrastruktury lub osobach rannych w wyniku tych zdarzeń sejsmicznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zwracamy uwagę na tą

Zwracamy uwagę na tą "płytkość" trzęsienia i wiemy, że to jest pochodzenia sztucznie wywołanego przez człowieka. Rosja czy Chiny?
 Tak mi się widzi, że rozpoczecie wojny przez Ukrainę a wywołane wypierdkiem Obamą, zakonczy się armagedonem północnej Ameryki, której 1/3 obszaru pogrązy sie w Oceanie.. Jak w przepowiedni...

Portret użytkownika Łukaszcze

Nie wiem skąd ta wiadomość

Nie wiem skąd ta wiadomość ale sejsmografy w USA podały, że było tylko 3.6. Dlatego nikt tam nie zwrócił na to specjalnie uwagi. Może Polska ma tam swój własny sejsmograf? Może trzeba go naprawić jakoś?

Portret użytkownika Venture

Tak, masz rację zibi. Cóż za

Tak, masz rację zibi.
Cóż za kunszt, elokwencja i mądrość wypływa ze słów ULtr'y. Czysta awangarda i abstrakcja literacka ciesząca takich grubianinów jak my. Nie powinno dziwić, że dostał plusy - ode mnie również :).
Proszę Ultra nie zważać na krytykę lecz kontunuować i zaszczycić nasze zwoje mózgowe następnym arcydziełem.

Portret użytkownika ULtra

Cóż ja przy

Cóż ja przy zibim....większość tu komentujących ma przeogromna wiedzę na każdy temat...a ja,jestem czlekiem,nie wierzącym w teorie spiskowe,nie wszystkie rzecz jasna..ale budują mnie wypowiedzi mojego internet.,,przyjaciela,,idę pooglądać tewuen........sic.

Strony

Skomentuj