Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.8 wystąpiło w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 miało miejsce niedaleko stolicy Nowej Zelandii, Wellington. Według sejsmologów, epicentrum trzęsienia znajdowało się 74 kilometrów na południowy-zachód od Wellington. Wstrząsy odnotowano na głębokości 10 km. Po pewnym czasie, w regionie doszło do kolejnych zjawisk sejsmicznych, z których najsilniejsze osiągnęło magnitudę 5,7 w skali Richtera.

 

Lokalne raporty wskazują, że w trzęsieniu ziemi zawaliło się kilka budynków.  Poinformowano, że zostały również uszkodzone inne elementy infrastruktury. Ruch lotniczy i kolejowy w kraju został zawieszony.  Zaprzestała działalności nowozelandzka giełda New Zealand Stock Exchange.  Wyłączono sieci telefonii komórkowej, po części z powodu ich przeciążenia, a po części z powodu tego, że w niektórych obszarach Południowej Wyspy wystąpiła awaria zasilania. Według wstępnych informacji obyło się na szczęście bez ofiar i bez poszkodowanych.

 

Tydzień temu, 57 km od stolicy Nowej Zelandii również doszło do znaczącego trzęsienia ziemi o wielkości 6,5 stopni w skali Richtera. Wtedy też doprowadziło to do czasowego zatrzymania pociągów podmiejskich oraz przerw w dostawie prądu w wielu regionach kraju.

 

Wellington jest drugim, co do wielkości miastem w Nowej Zelandii i mieszka tam około 395 000 osób. Poprzednie tragiczne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii miało miejsce w lutym 2011 roku, kiedy potężne wstrząsy nawiedziły miejscowość Christchurch. Wtedy zginęło 185 osób, a centrum miasta zostało niemal całkowicie zniszczone.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Skomentuj