Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Iran. Setki osób zostały poszkodowane

Kategorie: 

Źródło: USGS

W zachodniej części Iranu, niedaleko granicy z Irakiem, odnotowano wstrząs sejsmiczny o mocy 6 stopni w skali Richtera. W tym gęsto zaludnionym obszarze wystąpiły również liczne wstrząsy wtórne. Lokalne media mówią o trzech ofiarach śmiertelnych i ponad 300 rannych.

 

Płytkie trzęsienie ziemi wystąpiło w niedzielę w nocy około godziny 2:43 czasu lokalnego w ostanie Kermanszah, który położony jest przy granicy z Irakiem. Epicentrum znajdowało się ponad 80 km na północny zachód od miasta Kermanszah, zamieszkiwanego przez ponad 620 tysięcy ludzi. W obrębie 100 km od epicentrum żyje ponad 3,2 miliona Irańczyków.

Ofiary silnego trzęsienia ziemi pochodzą głównie z wiosek i małych miast. Około 500 domów zostało zniszczonych. Najwięcej strat odnotowano w niewielkim mieście Tazehabad. Wstrząsy podobno były odczuwalne nawet w Bagdadzie.

 

W listopadzie zeszłego roku, w tym samym regionie wystąpiło katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi o mocy 7,3 stopnia w skali Richtera, które spowodowało śmierć przynajmniej 530 osób, a ponad 10 tysięcy zostało rannych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj