Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Chile

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj w godzinach popołudniowych czasu lokalnego, doszło do silnego trzęsienia ziemi w Chile. Epicentrum znajdowało się w okolicy miejscowości Valparaiso.

 

Ostatecznie siłę trzęsienia sklasyfikowano na 6,4 stopni w skali Richtera. Głębokość wstrząsu szacowana jest na 33 km pod dnem. W sumie w promieniu 100 km od epicentrum żyje 2 miliony osób.

Jednym ze skutków zjawiska sejsmicznego z Chile było chwilowe przeciążenie sieci telefonii komórkowych. W mediach poinformowano mieszkańców, aby zaczęli korzystać z SMS zamiast dzwonić do siebie.

W wielu regionach Valparaiso i Santiago nie było dostępu do elektryczności. Na skutek tego kilkaset osób zostało uwięzionych w windach. Z raportów wynika też, że doszło do kilku osuwisk między miejscowościami Quintero i Puchuncavi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika andrzejs43

Jest to zjawisko które można

Jest to zjawisko które można z łatwością przewidzieć - od lat o tym pisze na forum zjawisk niewyjaśnionych.Ma związek z przemieszczeniem środka masy układu ziemia - księżyc a ekstremum tego zjawiska przypada właśnie dzisiaj. Dlatego trzęsienie ziemi jest wielce prawdopodobne w ciagu najbliższej doby lub dwóch dni.

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Portret użytkownika SETI

Witam, okolo milion osob

Witam,
okolo milion osob odczulo dzisiejsze trzesienie ziemi w Polnocnej Kaliforni  o magnitudzie 6.0.
Jest sporo szkod materialnych.na szczescie nie ma ofiar,ale 87 osob jest poszkodowanych w tym trzy ciezko ranne.
Sostatnie takie silne trzesienie mialo tam miejsce 25 lat temu
 

Skomentuj