Silne trzęsienie ziemi 6,7 stopni, na wyspie Jawa w Indonezji. Wystąpiło ryzyko tsunami

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

Wczoraj w Indonezji doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Wystąpiło ono w prowincji Zachodnia Jawa i osiągnęło magnitudę 6,7 stopni w skali Richtera. Wstrząs był mocno odczuwalny na powierzchni, ogłoszono również ostrzeżenie przed tsunami.

 

Głębokość wstrząsu oszacowano na około 110 km pod powierzchnią. Wstrząsy były odczuwalne przez około 20 sekund. W promieniu 100 km od epicentrum mieszka aż 13 milionów ludzi. Trzęsienie było też odczuwane w stolicy Indonezji, Dżakarcie.

Władze wystosowały ostrzeżenie przed tsunami, które mogło uderzyć w wybrzeże Jawy. Spodziewano się fal w wysokości od 30 do 50 cm. Ostatecznie po paru godzinach ostrzeżenie zostało odwołane. Potwierdzono liczne uszkodzenia budynków w wielu miejscach  w okolicy epicentrum.

Źródło: Twitter

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj