Silne trzęsienie ziemi 6,2 w skali Richtera na wybrzeżu Nikaragui

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W obrębie pacyficznego pierścienia ognia znowu doszło do silnego zjawiska sejsmicznego. Tym razem trzęsienie ziemi wystąpiło na wybrzeżu Nikaragui, a jego magnituda jest szacowana na 6,2 w skali Richtera.

 

Do zdarzenia doszło 2 marca 2014 o godzinie 9:37 czasu uniwersalnego. Epicentrum znajdowało się 23 kilometry od miasteczka Jiquilillo i 160 kilometrów od stolicy Nikaragui, Managui. Na szczęście jego głębokość to aż 70 km pod dnem morskim. Głównie z tego powodu oddziaływanie wstrząsów na powierzchni było ograniczone.

Wygląda na to, że było to kolejne trzęsienie ziemi wywołane przez lokalną strefę subdukcji. Na szczęście do tej chwili nie ma doniesień na temat jakichkolwiek ofiar, lub uszkodzeń infrastruktury.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj