Silne trzęsienia ziemi w pobliżu wybrzeża Vanuatu. Możliwe fale tsunami

Kategorie: 

Źródło: USGS

Silne trzęsienie ziemi, zostało wczoraj zarejestrowane u wybrzeży Vanuatu. Jego siła, wynosiła około 6,8 stopni w skali Richtera. Amerykańskie US Geological Survey ostrzegło tamtejszych mieszkańców przed potencjalnymi falami tsunami w promieniu 300 kilometrów od epicentrum wstrząsów.

 

Epicentrum trzęsienia ziemi, zostało zlokalizowane 7 km na północ od Port-Olry w Vanuatu. W promieniu 100 km mieszka około 60 000 ludzi. Zgodnie z dostępnymi danymi, 52 000 osób odczuło silne drżenie, 53 000 umiarkowane, a 155 000 lekkie. Na podstawie wstępnych parametrów trzęsienia ziemi, niebezpieczne fale tsunami są możliwe dla wybrzeży położonych w promieniu 300 km od epicentrum trzęsienia ziemi.


Źródło: USGS

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

...przed gniewem Baranka...

...przed gniewem Baranka...

A od kiedy to barana się bać trzeba ? Co on bożyszcze jakieś jest ? To o czym wspomina ten tekst już się dawno temu wydarzyło (!) - o czym świadczą podziemne starożytne schrony i inne wykopaliska . I na tym właśnie polega "fenomen" biblijnych "przepowiedni" , że zawsze da się je do czegoś dopasować . Jeśli zaś naprawdę dążysz do oświecenia to nie zajmuj się psalmami i innymi tego typu bzdurami .

Portret użytkownika oswiecony77

trzesienia ziemi wybuchy

trzesienia ziemi wybuchy wulkanow pozary wirusy rozne inne nasilajace sie kataklizmy  wojny  I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». 10 Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 11 Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.   koniec tego swiata coraz blizszy buduja schrony bogaci i co tez o tym pisze 15 A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie,
bogacze i możni,
i każdy niewolnik, i wolny
ukryli się do jaskiń i górskich skał.
16 I mówią do gór i do skał:
«Padnijcie na nas
i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie
i przed gniewem Baranka,
17 bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu,
a któż zdoła się ostać?» 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj