Silne trzęsienia ziemi w okolicy Krety i Nikaragui

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 stopni w skali Richtera wystąpiło w okolicy wyspy Kreta. Mimo, ze jego głębokość wyniosła tylko około 13 kilometrów pod dnem morskim nie spowodowało ono groźby wystąpienia tsunami.

 

Wstrząs zaczął się okolo godziny 18:00 w dniu 15 czerwca 2013 roku. Zjawisko wystąpiło dokładnie na lokalnym uskoku tektonicznym i było oddalone około 60 kilometrów od miasta Pirgos. Nie zgłoszono jednak przypadków jakichkolwiek uszkodzeń infrastruktury.

Przed około dwoma tygodniami doszło do podobnego silnego wstrząsu w tej okolicy, ale nie przekroczył on wtedy 6 stopni. Warto też odnotować, że oprócz zdarzenia z Europy w ostatnich godzinach doszło tez do silnego trzęsienia ziemi w okolic Wysp Kermadec. Wstrząs ten również osiągnął powyżej 6 stopni.

Dzisiaj za to doszło do silnego wstrząsu w okolicy Nikaragui. Osiągnął on magnitudę 6,4 stopni w skali Richtera a jego głębokość to około 50 kilometrów. Ponieważ do wstrząsu doszło na morzu ogłoszono prewencyjnie ostrzeżenie o tsunami, ale fala nie nadeszła. Nie ma też doniesień o uszkodzeniach infrastruktury.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj