Silne trzęsienia ziemi w okolicy Chile i Tajwanu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj zarejestrowano silne trzęsienie ziemi w okolicy wybrzeża Chile. Magnituda wstrząsów wyniosła 6.2 stopni w skali Richtera. Zjawisko o podobnej magnitudzie wystąpiło też dzisiaj po drugiej stronie Pacyfiku, w okolicy Tajwanu.

 

Dokładny czas wystąpienia zjawiska to 30 października 2013 o 02:51 czasu uniwersalnego. Epicentrum było zlokalizowane 9 km na południowy wschód od miejscowości Constitution oraz 268 kilometrów od stolicy kraju, Santiago de Chile. Warto wspomnieć, że pół godziny przed tym trzęsieniem doszło do zjawiska o podobnej sile, ale sklasyfikowanego jako 5.8 w skali Richtera.

Mimo, że głębokość wstrząsów w obu przypadkach wyniosła tylko 10 kilometrów pod dnem morskim nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami. Poinformowano też, że nie jest spodziewany duży wpływ tych zjawisk na okoliczne miejscowości.

W przypadku zjawiska sejsmicznego na Tajwanie jego rezultaty wydają się być zbliżone do zdarzeń z Chile. Nie ma informacji na temat uszkodzeń infrastruktury oraz ofiarach, ale wiadomo, że trzęsienie było szeroko odczuwalne i dochodziło do kołysania się budynków. Zjawisko miało 6.2 stopni w skali Richtera i zostało zlokalizowane na głębokości 12 km pod ziemią. Epicentrum było w odległym górzystym regionie 45 kilometrów od przybrzeżnego miasta Hualian.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Dokładnie,od dwóch lat

Dokładnie,od dwóch lat przyglądam się wybuchom na słońcu a trzęsieniami ziemi,a opylaniem nieba tym syfem.Najpierw jest bum na słoneczku,później latają jak wsciekli a potem ziemia się trzącha.Dzisiaj latali i było bum:)

kolo21

Skomentuj