Silne trzęsienia ziemi w obrębie Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pacyficzny Pierścień Ognia znowu dał o sobie znać. W ciągu ostatnich 24 godzin doszło tam do przynajmniej 4 silnych wstrząsów sejsmicznych, z których 2 osiągnęły wielkość 6 stopni w skali Richtera.

 

Najwięcej aktywności zaobserwowano w okolicy Wysp Tonga. Tam trzęsie dość mocno już od wczoraj. Dwa z najsilniejszych wstrząsów osiągnęły magnitudy 5,8 i 6,0 w skali Richtera. Ich hipocentra oscylują wokół 10 km pod dnem morskim.

Drugie miejsce na Pacyfiku gdzie zaobserwowano znaczącą aktywność sejsmiczną to znajdująca się w centralnej jego części Wyspa Wielkanocna. Tam doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6 stopni. Jego głębokość również miała około 10 km.

 

Brak doniesień o jakichkolwiek ofiarach lub uszkodzeniach infrastruktury na wyspach. Nie wystosowano też ostrzeżeń przed tsunami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj