Silne trzęsienia ziemi w Chile i w okolicy Papui Nowej Gwinei

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012hnul

W centralnej części Chile doszło do wstrząsów o magnitudzie 6.7 stopni w skali Richtera. Na Papui Nowej Gwinei wstrząsy doszły do poziomu 6.8 stopni. Oba kraje znajdują się w obrębie tak zwanego "Pacyficznego Pierścienia Ognia".

 

Władze Chile wezwały do prewencyjnej ewakuacji części wybrzeża na wypadek wystąpienia tsunami. Najbliżej epicentrum znajdowało się miasto Valparaso. Nie ma doniesień o uszkodzeniach budynków. Głębokość wstrząsów to 29 kilometrów pod poziomem gruntu.

 

Jako ciekawostkę warto dodać, że w momencie wystąpienia zjawiska na terenie Chile przebywał premier Kanady, który o doświadczeniu trzęsienia poinformował na swoim profilu twittera.

Wstrząsy w okolicy Papui Nowej Gwinei również nie wywołały tsunami ani poważniejszych uszkodzeń budynków. Zjawisko wystąpiło pod dnem morskim i zostało zlokalizowane na głębokości aż 207 kilometrów.

 

Źródła:

http://seattletimes.nwsource.com/html/nationworld/2017998205_apltchileearthquake.html

http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/n/a/2012/04/17/international/i010358D86.DTL

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bernadeta

Jestem w CHile od 4 miesiecy

Jestem w CHile od 4 miesiecy i to juz 3 trzesienie ziemi.  Wczoraj w nocy obudzilo nas trzesienie, trzasl sie caly dom jednakze Czilijczycy podchodza do tego bardzo spokojnie.  Wszystko sie szybko uspokoilo.  

Portret użytkownika And

Mnie nie dziwi. :)   Nie wiem

Mnie nie dziwi. Smile
 
Nie wiem jak z trzęsieniami ziemi i innymi rzeczami, ale wulkanizmen interesuję się trochę i uważam, że obecna aktywność wulkaniczna na ziemi to nic nadzwyczajnego w kontekście przeszłości. Baa, powiedziałbym nawet, że jest spokojniej, niż zwykle.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Skomentuj