Silne i płytkie trzęsienie ziemi wystąpiło w okolicy Grecji

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Dzisiaj rano, około 7:10 czasu uniwersalnego, w pobliżu wybrzeża Grecji doszło do silnego trzęsienia ziemi. Według doniesień wiodących instytutów geofizycznych, wstrząsy osiągnęły wielkość 6,5 stopni w skali Richtera.

 

Wstrząsy były zlokalizowane bardzo płytko, bo jedynie 10 km pod dnem morskim, ale nie ogłoszono ryzyka tsunami. Epicentrum zlokalizowano na Morzu Jońskim. W linii prostej do Aten znajduje się stamtąd około 280 km.

 

W promieniu 100 km mieszka około pół miliona ludzi. Z doniesień prasowych wynika, że na skutek zjawiska przynajmniej jedna osoba poniosła śmierć. Ofiara to 59 letnia kobieta przygnieciona gruzami domu, w którym akurat przebywała.

Istnieją też przekazy na temat licznych uszkodzeń infrastruktury. Poza pęknięciami ścian i innymi budynków zaobserwowano zniszczenia niektórych ważnych dróg lokalnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj