Silne i płytkie trzęsienie ziemi w okolicy Acapulco w Meksyku

Kategorie: 

Mapa przedstawiająca wielkość populacji w okolicy epicentrum trzęsienia ziemi

Do silnego trzęsienia ziemi doszło tym razem w Meksyku. Ziemia zadrżała w stanie Guerrero a magnituda wstrząsów wyniosła 6,2 stopni w skali Richtera.

 

Epicentrum zostało zlokalizowane 18 kilometrów od Ayutla de los Liberes oraz 59 kilometrów od znanego kurortu, Acapulco. W promieniu 100 kilometrów od epicentrum znajdowało się prawie 2 miliony mieszkańców.

Wstrząsy wystąpiły na głębokości około 30 kilometrów pod poziomem gruntu. Według świadków domy drżały, a asfalt na drogach falował. Nie ma doniesień o poważnych uszkodzeniach, albo ofiarach tego zjawiska. W kilku miejscach na budynkach pojawiły się pęknięcia. Zarejestrowano też uszkodzenia fasad kilkunastu budynków w tym zabytkowego hotelu w Acapulco.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj