Silne i płytkie trzęsienie ziemi na granicy Chin i Birmy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W obszarze granicznym Chin i Birmy doszło dzisiaj do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1 stopni w skali Richtera. Głębokość wstrząsów to 12 km pod ziemią.Trzęsienie ziemi rozpoczęło się 30 maja o godzinie 9:20 czasu lokalnego (01:20 UTC). Niektóre instytuty geofizyczne z czasem obniżyły magnitudę wstrząsów 5,9 w skali Richtera.

Epicentrum obu wstrząsów było w podobnym miejscu w chińskiej prowincji Yunnan. Trzęsienia ziemi w tym miejscu są wynikiem kolizji płyt litosferycznych Indyjskiej i Euroazjatyckiej.

W promieniu 100 kilometrów d zjawisk mieszka 2,5 miliona ludzi. Jak podaje agencja Xinhua, przynajmniej 43 osoby odniosło obrażenia, z czego 5 jest w ciężkim stanie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj