Silne i płytkie trzęsienia ziemi w Hiszpanii, zginęło 7 osób

Kategorie: 

IRIS - trzęsienia z dnia 11-05-2011

Nie było dzisiaj wielkiego rzymskiego trzęsienia ale w Europie doszło do innego zdarzenia tego typu. Dwa trzęsienia ziemi wydarzyły się po południu w Hiszpanii. Conajmniej siedem osób zginęło a wiele jest rannych.Epicentrum trzęsień o magnitudach 4.4 (o 15:05) i 5.2 (o 16:47) znajdowało się blisko miasta Lorca i kolejne przyszło dwie godziny po pierwszym.

[gmap markers=letters::37.70008138412046,-1.5613330078125 |zoom=6 |center=38.70265930723801,-1.93359375 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Władze regionu Murcia potwierdziły, że w szpital w Lorca został ewakuowany. Dziesiątki rannych opatrywano na dworze i powstał szpital polowy. Siedem ofiar zginęło w drugim, płytszym i silniejszym wstrząsie.

Wiele elementów kamiennych spadło z fasady kościoła w Lorca. Hiszpańska telewizja transmituje na żywo rozwój wypadków. Wielki dzwon kościelny również leży w rumowisku. Reporter twierdził, że chwilę wcześniej odbywała się katecheza i gdyby to się stało 10 minut później ofiar mogłoby być wiecej. 

Telewizja pokazała zdjęcia samochodów cześciowo zgniecionych przez gruz i duże pęknięcia budynków. Zdenerwowani mieszkańcy zbierali się w miejscach publicznych poszukując bliskich i rozmawiając o tych dramatycznych wydarzeniach.  

“Poczułem bardzo silny ruch, poprzedzony sporym hałasem i byłem naprawde przestraszony," Powiedział mieszkaniec Lorca, Juani Avellanada.

 

Kolejna mieszkanka, Juana Ruiz, powiedziała, że jej dom pękł i wszystkie meble się powywracały. John Bellini, sejsmolog z U.S. Geological Survey, powiedział, że większe trzęsienie miało magnitudę 5.3 i było zlokalizowane 350 km od Madrytu. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sahara

Ojciec Pio, znany stygmatyk,

Ojciec Pio, znany stygmatyk, powiedział, że datę końca świata zna tylko Ojciec w Niebie więc nie podniecajcie się jakimiś wyimaginowanymi liczbami. W każdym razie przed końcem świata mają pojawić się fałszywi prorocy, by mamić sprawiedliwych i sprowadzać ich ze ścieżki ku Bogu.
A wojny są wszędzie i zawsze tylko, że w natłoku podwyżek cen cukru i paliwa nie interesujemy się nimi dopóki nie przeniosą się na nasze podwórko :) 

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika Prawda

Chybione

Chybione przepowiednie

 
„Rok 2001 był dla bractwa wróżbitów, astrologów i jasnowidzów kolejną wielką porażką” — można było przeczytać w gazecie Süddeutsche Zeitung. Do takiego wniosku doszli specjaliści z niemieckiego Forum Paranauk po przeanalizowaniu przepowiedni na ten rok. Przede wszystkim wróżbici nie przewidzieli ataków z 11 września ani wojny w Afganistanie. Nie przepowiedzieli również recesji gospodarczej w Niemczech. Wręcz przeciwnie, wyrażali się o przyszłości optymistycznie. Pewna wróżka stanowczo twierdziła, że w roku 2001 rozpocznie się dla świata „okres pokoju”. Nawet jeśli ludzkie zapowiedzi sporadycznie się spełniają, nikt nie jest w stanie wcześniej ustalić, które będą trafne — informuje wspomniana gazeta i dodaje: „Mamy aż nazbyt wiele dowodów, że rzeczą ludzką jest błądzić”.

Portret użytkownika kurp78

... no i zdechne z glodu

... no i zdechne z glodu zanim zobacze elenin. Nie ma mowy. Od kiedy wyjechalem z Polski zona twierdzi ze jestem jakis spokojny, zero stresu, i nie mam tego zamiaru zmieniac. Pozdrowienia dla okradanych rodakow z ich ciezko zarobionych pieniedzy, wyjezdzajcie poki jest jeszcze praca za granica dla zdrowia psychicznego waszego i waszych rodzin.

Portret użytkownika Sadaalsud

Rzym padnie za 2 dni czyli w

Rzym padnie za 2 dni czyli w piątek 13.  Satanisci już zacierają ręce. Jestem pewien że jeszcze w tym roku wybuchnie 3wojna światowa i ogromne kataklizmy wywołane przez Nibiru/ELEnin.  Reptilianie/satanisci chcą już w tym roku mieć czysty grunt na wprowadzenia nowego porządku świata w kolejnych latach.

Portret użytkownika sebecx

...jak byłem dzieckiem to

...jak byłem dzieckiem to ogladałem jakis hiszpański film , chyba co niedziele po telaranu czy ch**j go wie po czym, nie zabardzo pamiętam, ale był tam chłopak który karmił jaszczurkę salamandrę mortadelą i ona zdechła...  to za salamandre k***a...  taka karma...
 

Portret użytkownika Wojox

Gdyby to była robota ludzi,

Gdyby to była robota ludzi, to ugryźli się w język i powiedzieli sobie : "To chociarz w okolicy Rzymu pukniemy, bo aż świerzbi rączka"...
Widać że jednak zmieniają się bieguny. Kontynent afrykański zaczyna kolidować z Europą i jednak jest nieuniknione wielkie trzęsienie na morzu śródziemnym. Wg mnie będą wielkie zmiany w tym rejonie...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika marcinbiel

wszelkie tego typu

wszelkie tego typu wydarzenia, które odbędą się w ciągu najbliższych 48h będą przez media i ludzi powiązane z przepowiednia i już sięchyba nie da tego uniknąć. Ciekaw jestem co teraz robią Włosi w obliczu informacji o trzęsieniu w hiszpani, która jest o rzut beretem od rzymu

Portret użytkownika kurp78

Nie rozumiem, czego sie nie

Nie rozumiem, czego sie nie da uniknac? Facet przepowiedzia trzesienie ziemi, masz trzesienie ziemi, walna sie o jakies kilka set moze tysiac z kawalkiem kilometrow i czego sie nie da uniknac- tezy(tego goscia) o wplywie cial niebieski na tektonike ziemi? NO PEWNIE NIE DA SIE UNIKNAC. 

Portret użytkownika jad

Gościu nie wziął pod uwagę

Gościu nie wziął pod uwagę tego że przed tym wstrzasem we włoszech grecji i ogólnie w tamtym rejonie co rusz są mniejsze częstsze wstąrzsy, póki one trwaja, siłą rzeczy jest mniej prawdopodobne ze dojdzie do większego wstszasu tam gdzie wystarczą małe, w hiszpani nie było drobnych przedtem wstrząsów, dlatego trwardsza skorupa tam pekła, a miękksza daje się "ubijać". Nostradamus przewidział silny wstrząs na oceanie atlantyckim który wywoła spore tsunami które zmiecie portugalię i hiszpanie, zobaczymy.

Skomentuj