Silne i płytkie trzęsienie ziemi w Iranie, są dziesiątki wstrząsów wtórnych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informują irańskie służby w prowincji Kerman doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera. Według instytutu geofizycznego IRSC głębokość wstrząsu to 10 km pod ziemią. 

 

Epicentrum znajdowało się 58,6 km od miasta Kerman, które zamieszkuje około 600 tys. Mieszkańców. W promieniu 100 km od zjawiska mieszka popullacja składająca sę z około 890 tys. osób.

W ciągu 5 godzin po wstrząsie głównym, doszło również do 40 wstrząsów wtórnych, z czego 9 przekraczających 4 stopnie. Wstrzasy nadal występują w całym dotkniętym tym zjawiskiem sejsmicznym regionie Iranu. Na szczęście nia ma nadal doniesień na temat ewentualnych ofiar ani uszkodzeń infrastruktury.

Warto przypomnieć że zaledwie 3 tygodnie temu również w Iranie doszło do bardzo niebezpiecznego trzęsienia ziemi o sile 7,3 stopni które wystąpiło na granicy z Irakiem. Na  jego działania zginęło 530 osób a 10000 zostało rannych. Trzęsienie zburzyło też wtedy bardzo wiele budynków czyniąc rzeszę ludzi bezdomnymi.. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj