Silne i głębokie trzęsienie ziemi w okolicy Aleutów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj w godzinach wieczornych polskiego czasu doszło do silnego trzęsienia ziemi w pobliżu Alaski. Zjawisko wystąpiło w okolicy wysp Aleutów i wysp Fox.

 

Magnituda wstrząsów osiągnęła wielkość 6,1 stopni w skali Richtera, co oznacza, że trzęsienie było dosyć silne, ale jego głębokość również była znaczna, bo epicentrum zlokalizowano ostatecznie 264 km pod dnem morskim.

Zwykle tak głębokie zjawiska sejsmiczne nie mają dużego wpływu na powierzchni. W tym wypadku dodatkowo warto zaznaczyć, że nawet jeśli trzęsienie zdarzyłoby się płyciej, to w miejscu gdzie do niego doszło wpływ na ludność byłby i tak minimalny, ponieważ okolica ta nie jest gęsto zaludniona, a wyspy wchodzące w skład Aleutów często są bezludne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj