Silne i bardzo głębokie trzęsienie ziemi na wybrzeżu Kamczatki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kolejny dzień w tym tygodniu przynosi nam wieści o następnym trzęsieniu ziemi, do którego doszło w obrębie basenu Pacyfiku. Tym razem wstrząsy o magnitudzie około 7 stopni w skali Richtera zarejestrowano na wybrzeżu Kamczatki.

 

Trzęsienie wystąpiło na Morzu Ochockim i doszło do niego 1 października 2013 roku. Większość instytutów badawczych śledzących aktywność sejsmiczną informuje, że głębokość wstrząsu wyniosła 570 kilometrów. Epicentrum było zlokalizowane ponad 400 kilometrów od największego miasta w okolicy, Pietropawłowska Kamczackiego. W obrębie stu kilometrów od miejsca wstrząsów nie ma siedzib ludzkich.

 

Sejsmolodzy mają poważny problem, aby zrozumieć, co takiego wyzwala silne wstrząsy zlokalizowane aż tak głęboko. Jest to bardzo nietypowe i nie ma precedensu w innych miejscach na świecie. Teraz, gdy w ciągu jednego roku doszło do drugiego trzęsienia podobnego pod względem lokalizacji, głębokości i siły, Konieczne jest dokładniejsze zbadanie przyczyn tych zjawisk.

Dość powiedzieć, że poprzednie tak silne wstrząsy zlokalizowano w 1994 roku w okolicy Boliwii. Naukowcy stwierdzili wtedy, że wstrząs ten o magnitudzie 6,9 w skali Richtera, który wystąpił na głębokości 609 km musiał zostać wywołany za pomocą energii stanowiącej ekwiwalent bomby atomowej o mocy 35 megaton TNT. To daje pojęcie o wyjątkowości tak głębokich i silnych trzęsień ziemi.

 

 

Źródła:

http://www.sci-news.com/othersciences/geophysics/science-deep-earthquake-seismologists-013...

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika navajo88

Cześc Admin , nie na temat

Cześc Admin , nie na temat !
Jak za pewnie wiecie że od dzisiaj mamy paraliż w USA ! ,i czyli kompletny burdela na kólkach , ale to chyba dopiero się zacznie !
Po pierwsze , zamknięte sa parki narodowe i muzea , ha co w tym dziwnego ??
a choć by i  to że ewentualny ruch partyzancki może być tera legalnie paralizowany , KŁANIA SIĘ FEMA !!!
nie działa agencja do spraw broni i tytoniu oraz narkotyków , czyli od dzisiaj nie są wydawane pozwolenia na broń ! KŁANIA SIĘ FEMA !!!!
urzędasy są wysyłani na bezplatne urlopy !
lecznictwo , wielka nie wiadoma !!!! , KŁANIA SIĘ FEMA !
armia , dzisiaj Obama zapowiedział ze armia nie odczuje skóktków tego kryzysu , hahahahahah jasne że nie odczuje bo raz , zaczeli się bać a dwa KŁANIA SIĘ FEMA !!!!!!
Admin to wszystko można wyczytać po między wierszami w dzisiejszych dziennikach i na forach !!! , może mie po nosi fantazja ,,,, ale w każdej bajce jest zawsze trochę prawdy !!!!i najbliższe dwa tygodnie pokażą co tak naprawdę zaszło w USA !!!!
Jak dla mnie to USA może nawet zniknąć z powierzchni ziemi , ale w trakcie znikania to kto wie do czego może dojść !
 Ale co ja tam wiem !!!!!! , tyle co i wy !!! hahahahahahahahaha
J.M.H

Skomentuj