Silne i bardzo głębokie trzęsienie ziemi w obrębie Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W okolicy tak zwanego "Pacyficznego Pierścienia Ognia" znowu doszło do silnego wstrząsu sejsmicznego. Tym razem wystąpił w okolicy wysp Marianów a jego magnitudę ustalono na około 7 stopni w skali Richtera.

 

Wstrząs był solidny, ale również bardzo głęboki, ponieważ wystąpił aż 600 kilometrów pod dnem morza. Z tego powodu nie było tez groźby tsunami. Sejsmolodzy zauważają, że epicentrum wystąpiło w bardzo rozgrzanych warstwach ziemi.

Mimo dużej głębokości wstrząs był odczuwalny nawet w oddalonym o 2000 km Tokio. Oczywiście poza drżeniem nie było żadnych negatywnych konsekwencji tego zjawiska.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rubikman

I to jest właśnie dobry

I to jest właśnie dobry przykład na to, jak duży wpływ mają wybuchy na słońcu na naszą planetę i jak bardzo wszystko jest ze sobą połączone !
Kto tego nie widzi jest poprostu ślepy albo głupi !

Skomentuj