Silne, ale głębokie trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Wczoraj wieczorem doszło do kolejnego silnego trzęsienie ziemi na kuli ziemskiej. Po Japonii tym razem zatrzęsło w okolicach Nowej Zelandii. Trzęsienie ziemi było dość silne, bo magnituda wynosiła 6,3 ale na szczęście nie spowodowało dużych szkód.

 

Stało się tak głownie dlatego, że mimo, iż epicentrum miało miejsce niemal centralnie na jednej z głównych wysp wchodząctych w skład tego kraju. Nie spowodowało ono dużych zniszczeń ponieważ wystąpiło aż 19 km pod powierzchnią ziemi. W oczywisty sposób silne wstrząsy inaczej oddaizływują wtedy na powierzchnię ziemi.

 

Inaczej wyglądała sytuacja w nowozelandzkim mieście Christchurch, gdzie w zeszłym roku doszło do potężnego trzęsienia ziemi. jego magnituda była porównywalna z ta jaka miało wczorajsze zdarzenie, ale głębokośc była bardzo niewielka co spowodowało rozległe zniszczenia miasta i okolic oraz śmierć setek ludzi.

 

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zahi

Od wczoraj można zaobserwować

Od wczoraj można zaobserwować znaczny wzrost trzęsień ziemi. Zaraz po trzęsieniu w Japonii rozpoczął się cykl wciąż trwających wstrząsów w  różnzych zakątkach świata, w Japoni w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano ponad 30 wsztrząsów o sile powyżej 5. Jeśli te wstrząsy nie ustaną będzie to jednoznaczne z tym że coś się dzieje... 

Guardian Angel
"Prawdziwy wróg ukryje się tam gdzie się go najmniej spodziewasz"

Skomentuj