Silne, ale głębokie trzęsienie ziemi w Chinach

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Jak informują chińscy sejsmolodzy, wczoraj w Państwie Środka doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,4 stopni w skali Richtera. Najbliżej epicentrum znajdowało się miasto Mudanjiang w prowincji Heilongjiang.

 

Większość światowych instytutów geofizycznych twierdzi, że głębokość tego wstrząsu była dość znaczna, a hipocentrum znalazło się około 580 kilometrów pod ziemią. Głównie z tego powodu nie spodziewany jest duży wpływ trzęsienia na powierzchni.

Biorąc pod uwagę fakt, że do zjawiska doszło w najludniejszym kraju świata ma to duże znaczenie. Wystarczy wspomnieć, że w promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 3 miliony osób. Na dodatek większość domostw jest tak lichej jakości, że wstrząsy bardziej odczuwalne na powierzchni mogłyby być bardzo niebezpieczne.


 


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj