Silna eksplozja przy zakładach chemicznych w Chinach! Zginęły co najmniej 23 osoby

Kategorie: 

Źródło: Xinhua

W mieście Zhangjiakou w prowincji Hebei, około 150 km od Pekinu, miała miejsce potężna eksplozja. Zdarzenie wystąpiło w środę po północy czasu lokalnego w pobliżu zakładów chemicznych. Potwierdzono śmierć 23 osób, a 22 kolejne zostały ranne.

 

Eksplozja była tak potężna, że doprowadziła do rozległych zniszczeń. Wielki pożar spalił kilka budynków i około 50 pojazdów. Władze lokalne twierdzą, że nastąpił wybuch cysterny z acetylenem, która oczekiwała na zgodę na wjazd do obiektu, zajmującego się produkcją wodoru, który znajduje się niedaleko zakładu chemicznego Hebei Shenghua Chemical.

Władze ostrzegają mieszkańców, aby nie zbliżali się do terenu, w którym miał miejsce wybuch. Ciężarówki, które spłonęły, przewoziły niebezpieczne chemikalia i inne produkty. Rząd nie podaje zbyt wielu szczegółów i nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.

Media zwracają uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat, w Chinach dochodziło do kilku podobnych incydentów. Najgłośniejszy z nich miał miejsce w sierpniu 2015 roku - eksplozja w Tiencinie spowodowała śmierć aż 173 osób, a prawie 800 zostało rannych. Chińskie służby geologiczne odnotowały wtedy wstrząs o sile 2,9 w skali Richtera. Wczorajszy wybuch miał miejsce w Zhangjiakou – mieście, w którym zorganizowane zostaną niektóre konkurencje w ramach zimowych Igrzysko Olimpijskich w 2022 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj