Siła wiatru na Malcie była tak duża, że z morza wywiewało ryby

Kategorie: 

Źródło:

Potężna burza wystąpiła na Morzu Śródziemnym i dotknęła między innymi wyspę Malta. Zła pogoda rozpoczęła się 24 lutego bieżącego roku. Huraganowy wiatr spowodował podtopienia na całej długości wybrzeża. Wiało tak mocno, że w niektórych miejscach z morza wywiewało ryby!

 

Na szczęście nie ma doniesień o obrażeniach kogokolwiek. Premier Malty poinformował że było to najgorsza burza jaka uderzyła w tą wyspę od października 1982 roku, kiedy zginęły tam 4 osoby.  Tym razem wiatr był równie niebezpieczny co wtedy i wiał z prędkością stałą wynosząca chwilami 102 km/h a w porywach 133 km/h. Wiatr był tak silny, że w niektórych miejscach z morza wywiewało ryby, które były rzucane pod nogi zaskoczonym turystom i mieszkańcom.

Wichurze towarzyszył również silny opad. W ciągu jednego dnia spadło tam 46,5 mm deszczu, a to ponad połowa tego co na Malcie spada zwykle w ciągu całego lutego. Dodatkowym aspektem tej ekstremalnej pogody była bardzo niska temperatura, niemal mróz. Na Malcie zarejestrowano zaledwie 1,7 stopnia Celsjusza!

 

Cały czas trwa szacowanie strat. Władze informują, że uszkodzona została główna linia zaopatrzenia w wodę do wyspy Gozo. Poinformowano również, że uszkodzonych zostało wiele miejsc historycznych. Trudne do oszacowania są straty sektora rolniczego. Policja informuje, że w sumie mieszkańcy Malty prosili o pomoc służb 486 razy, a w czasie trwania ekstremalnych zjawisk pogodowych doszło do 111 wypadków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

Siła wiatru na Malcie była

Siła wiatru na Malcie była tak duża, że z morza wywiewało ryby

można tylko współczuć rybom mieszkającym na Malcie...

ale Polacy nie ryby i swój język mają:

siła kurdupla była tak wielka że z Polski wywiewało Polaków...

mistrz ciętego jezyka Karl Lagerfeld tak sobie oto mawiał zanim wymyślono mowę nienawiści:

Nienawidzę wrednych, niskich mężczyzn. Kobiety mogą być niskie, ale nie mężczyźni. Niscy mężczyźni w życiu o tym fakcie nie zapomną - są nikczemni i chcą cię zabić.

 

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Skomentuj