Siedem owoców, jakie można stosować w prewencji raka

Kategorie: 

Owoce - źródło: saltnsauce.blogspot.com

Dieta bogata w owoce i warzywa może pomóc w ochronie przed wieloma nowotworami. Ludzie, którzy jedzą, co najmniej cztery porcje owoców dziennie mają 50 procent niższe ryzyko zachorowania na raka niż ci, którzy zjadają nie więcej niż dwie takie porcje. Siedem poniższych owoców jest szczególnie skutecznych.

 

Po pierwsze Awokado:

Zawiera Luteinę (karotenoidy oraz witaminy E), magnez i mononienasycone (zdrowe) tłuszcze. Awokado pomaga w walce z rakiem jamy ustnej, piersi i prostaty oraz poprawia koloryt skóry. Jest również pomocna we wchłanianiu substancji odżywczych z innych produktów spożywczych.

 

Po drugie Mango:

Badanie wykazało, że kobiety, które jedzą więcej mango mają niższe ryzyko zachorowania na raka piersi. Naukowcy przeprowadzili badania polifenoli, koncentrując się na bioaktywnych substancjach zwanych taninami, które zapobiegają i hamują progresji raka. Tanina, która znajduje się w mango, jest to rodzaj polifenoli o gorzkim smaku. Stwierdzono, że polifenole mogą zakłócić cykl podziału komórki. Substancje te są też w pestkach winogron i herbatach.

 

Po trzecie owoce cytrusowe:

Owoce cytrusowe takie jak pomarańcze, grejpfruty, cytryny, kumkwat są bogate w witaminę C. Witamina C może zapobiegać powstawaniu nitrozoamin, które mogą wystąpić po spożyciu przetworzonego mięsa. Witamina C jest dobra dla pacjentów z rakiem żołądka, rakiem krtani, rakiem piersi i płuc.

 

Po czwarte Głóg:

Jest on powszechnie stosowany, jako przekąska do zwiększenia trawienia i obniżenia stężenia lipidów we krwi. Hamuje wzrost komórek nowotworowych i jest bogaty w witaminę C. Jest dobry dla przewodu pokarmowego i nowotworów, takich jak rak żołądka i rak piersi.

 

Po piąte Jujube:

Bogate w B-karoten, witaminę C i witaminy z grupy B, owoc ten zawiera grupę związków triterpenoidów, które są aktywnym składnikiem przeciwnowotworowe.

 

Po szóste Kiwi:

Kiwi jest bardzo bogate w witaminę C. Ma jej cztery do dwunastu razy więcej niż pomarańcza, trzy razy więcej niż jabłko i 60 razy więcej niż winogrona.

 

Po siódme Jabłka:

Naukowcy odkryli, że czerwone owoce, takie jak jabłka i warzywa chroniły przed rakiem piersi u szczurów. Witaminy w owocach i warzywach o czerwonej skórce mogą skutecznie hamować produkcję kancerogennych białek i tłumić odpowiedź nowotworów na żeńskie hormony, co zmniejsza ryzyko raka piersi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika md

Zorganizować sobie jakiś

Zorganizować sobie jakiś ogródeczek, działkę i wziąć sprawy w swoje ręce. A jeśli nie pozwala nam na to sytuacja mieszkalna, zgadać się ze znajomymi, rodziną mieszkającą na wsi, sąsiadem który ma rodzinę na wsi - jak się chce, to się kogoś znajdzie. Na pewno sprzedadzą nam trochę swoich plonów za przyzwoitą cenę.  Mam na myśli oczywiście ludzi którzy nie uprawiają warzyw czy owoców na handel, tylko dla siebie. Na mojej działce za miastem rosną maliny, aronia, jabłonie, truskawki, warzywa - chociaż z tymi ostatnimi różnie bywa, raz rosną piękne, raz nie ma czego zbierać. Natomiast mam rodzinę na wsi - zawsze chętnie "wymieniają" maliny za piękne pomidory i paprykę.A odnośnie pomidorów - przed sezonem zaopatrzyć się w jakąś drobnoowocową odmianę, w doniczkę i na balkon - świetnie rosną. Kilka doniczek i latem do sałatki czy kanapek na kilka tygodni nam wystarczy.

Portret użytkownika NewWorldObserver

 Czytałem równie ciekawe

 Czytałem równie ciekawe doniesienia o kapsacyinie(?),którą zawiera w dużych ilościach np.papryka chili.Dodatkiem do sporządzenia leczniczej mikstury jest o ile dobrze pamiętam olej lniany - konieczne zapijanie mlekiem,które najlepiej łagodzi palące doznania(taka rada na przyszłość dodatkowo) ;)   Przedewszystkim trzeba wierzyć w skuteczność działań podejmowanych na rzecz walki z tzw."nowotworem" ,bo przecież komórki zdolne do aktualizacji procesu rakowego ma każdy z nas w sobie już dzisiaj  - podejrzewam,że zdolność by się samemu wyleczyć również  :)Pozdrawiam !!! 

Portret użytkownika green man

Najlepszym antagonista

Najlepszym antagonista komórek rakowych jest witamina C,ale nie ta otrzymywana syntetycznie(nic nie warta),ale naturalna,a najwięcej jej w naszym kraju posiada owoc Dzikiej Róży.Pełno tego krzewu u nas(oczywiście za miastem) dziko rosnącego.Cytrusy sie chowają,a poza tym nie polecam jeść cytrusów zima,gdyż one ochładzaja organizm.Najlepsze sa rodzime owoce i warzywa.

Portret użytkownika tere

"skąd w "cywilizowanych"

"skąd w "cywilizowanych" krajach wziąć zdrowe owoce i warzywa?" Trzeba poczekac az sie Ziemia oczysci. Szkoda, ze wciaz jeszcze do wielu nie dociera jak zgubne jest nastawienie na dobra materialne, dla ktorych pozwalamy kopiac dziury w lodzi, na ktorej plyniemy i swiadomi jakie cuda mamy w naturze, utrzymujemy miedzy innymi przemysl farmaceutyczny, a prawdziwych znawcow, uzdrowicieli (szamanow) zamknelismy w starych ksiegach jako zlych czarownikow. I teraz odkopujac stara wiedze wydaje sie nam, ze przyszlismy na cos nowego.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

To nie jest takie banalne jak

To nie jest takie banalne jak piszesz Admin.

Tylko dla przykładu: są ludy, które nigdy nie widziały tych smakołyków a raka u nich ni widu.

To tylko przyklad, który ma dać do pomyślenia.

Rak jest chorobą cywilizacji ludzi: zamknietych w domach, jedzacych techno-produkty, oddychających plastikiem i spalinami, noszących plastik, łykających antybiotyki, hormony, dopalacze, itp...

Raka nie leczy się więc zwiększeniem spożycia awangardowej i drogiej żywnosci. Nie tędy droga; to kolejna pułapka zastawiana na frajerów.

"Bije zegar godziny,
my wtedy mawiamy:
Jak ten czas szybko mija,
a to my mijamy."
S Jachowicz

W tym krótkim wierszyku masz sentencję działań marketingowych wyłudzających ludzkie zdrowie - tak długo kierowac ludzi na fałszywy trop, aż zwątpią i oddadzą się w ręce 'znawców' lub aż ...zabraknie im czasu.

Portret użytkownika arbuz

Steve Job był frutarianinem i

Steve Job był frutarianinem i zmarł na raka.Z raka można się wyleczyć znajdując przyczynę choroby. Zwykle są to pielęgnowane urazy z dzieciństwa czy z życia.Jedzenie tylko wspomaga leczenie, ale nigdy nie zlikwiduje choroby.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

To prawda - stare, a

To prawda - stare, a szczególnie nieuświadomione urazy są źródłem ciemnych plam w polu energetycznym.
Te plamy przyciągają "istoty", dla których gromadzące się tam resztki pokarmu/energii są pożywieniem (jak owcza kupa dla gnojnika, źle zrobiona plomba dla bakterii beztlenowej, czy stary chleb dla pleśni).
Tak właśnie powstają ogniska w ktorych później usadawia się nowotwór.

Jeśli w ciele nie ma ciemnych plam, to energia krąży w meridianach swobodnie, krew wymywa resztki i nawet pasożyty są rozkładane przez system odporności. Nowotwór nie ma gdzie się usadowić.

Podsumowując: rzeczywistym lekiem na raka jest odzyskanie poczucia wartości, godności i oczyszcenie sumienia (trauma uderzając w podświadomość wywoluje feedback w postaci poczucia 'nieczystości' --- najlepiej wiedzą to np zgwałcone kobiety, które same sie oskarżają o spowodowanie gwałtu).

Portret użytkownika Max66

Prawda nie każdy widział te

Prawda nie każdy widział te wszystkie owoce np : ja nigdy nie widziałem mango i kilka innych owoców na Żywo no ale coś w tym jest, jedyną wada jest to że zdrowa dieta nie jest tania.Ja z kolei bym proponował na raka Pestki Moreli Witamina B17 naprawde potrafi zdziałać cuda, a mało kto o tym wie.Pozdrawiam Zdrowo odzywiających się Biggrin

Strony

Skomentuj