Siedem indonezyjskich wulkanów w stanie alarmowym

Kategorie: 

discover-indo.tierranet.com

Narodowa Agencja łagodzenia skutków klęsk żywiołowych ostrzegła, że siedem wulkanów znajdujących się w archipelagu jest w stanie pogotowia. Agencja oświadczyła, że przygotowywane są środki na najgorszy scenariusz i urzędnicy spotkali się w sobotę w celu omówienia planów.

 

Siedem wulkanów, o których mowa to  Papandayan w Zachodniej Jawie, Karangetang i Lokon na Północnym Sulawesi, Ijen we Wschodniej Jawie, Gamalama w Północnym Maluku, Anak Krakatau w Lampung i Lewotolo na Wyspach Sundajskie.

 

Agencja informuje, że bacznie obserwowany jest każdy wulkan, i że środki zapobiegawcze są zróżnicowane w poszczególnych regionach ze względu na różne cechy wulkanów i terytoriów do nich przyległych. Powiedziano, że, opracowywane są planowane trasy ewakuacji i organizacji miejsc dla uchodźców. Dodatkowo ustalenia dotyczą logistyki dostaw i zagospodarowanie pracy wolontariuszy.

 

W piątek  wybuchł wulkan Lokon. Wyrzucił popiół wulkaniczny do 1500 metrów wysokości, ale uspokoił się przez sobotę i mieszkający w pobliżu góry nie zostali ewakuowani. W Północnej Maluku, nadal 296 osób pozostaje w schroniskach dla uchodźców w Dufa-Dufa po ostatniej erupcji wulkanu Gamalama się na początku grudnia.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jakub

FRAGMENT PROROCTWA 4   JA

FRAGMENT PROROCTWA 4  JA nie tylko użyje wulkanów, które wybuchną w reakcji łańcuchowej, ale wstrząsnę Ziemia tak, jak rodzic potrząsa nieposłusznym dzieckiem.JA nie tylko wstrząsnę jedną częścią Ziemi za jednym razem, ale wieloma częściami jednocześnie. JA użyję moich stop, aby deptały ziemię w gniewie, gdyż wielki jest MÓJ Gniew na buntowników, którzy potrząsali MI w Twarz swoimi pięściami i powiedzieli, że odmawiają posłuszeństwa Księdze i zasadom napisanym tak wiele tysięcy lat temu.

Portret użytkownika Asiek

Jesteś na prawdę przekonany

Jesteś na prawdę przekonany że ciąganie jakiegoś zasuszonego nieboszczyka jest szansą na ocalenie żywych? A cóż mogą te zwłoki dokonać takiego czego żywi nie potrafią. Coś Ci się pomieszało. Jak jesteś takim fanem umrzyków i tak bardzo wierzysz w nadprzyrodzone moce trupów to może już czas abyś przyłączył się do zacnego grona.

Portret użytkownika rik

Ziemia rozpadnie się w drobne

Ziemia rozpadnie się w drobne kawałki, ziemia pękając wybuchnie, ziemia zadrgawszy zakołysze się, ziemia się mocno będzie zataczać jak pijany i jak budka na wietrze będzie się chwiała; grzech jej zaciąży nad nią, tak iż upadnie i już nie powstanie". (Ks. Izajasza 24:19-20, Biblia Tysiąclecia.
Koran wspomina o "wschodzie słońca z zachodu", zaś Nostradamus pisał: "Straszliwe zniszczenie spadnie na ludzi i zwierzęta, Krew, pragnienie, głód, gdy spadnie kometa, A po wielkim zniszczeniu nadejdzie wielki głód. Przedtem jednak będzie miało zaćmienie słońca, najciemniejsze, najmroczniejsze, jakie od czasu stworzenia świata i od czasu życia i śmierci Chrystusa zaistniało. Zdarzy się w miesiącu październiku, w którym zaobserwowane zostanie wielkie przemieszczenie, tak że każdy będzie myślał, iż siła ciężkości Ziemi zatraciła swój naturalny kierunek, a Ziemia została wyrzucona w wieczną ciemność".

Skomentuj